Aktualności - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

Z życia szkoły

Dzień Patrona Szkoły - do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo starannie. Dzięki temu w środę, 29 listopada 2017 r. godnie uczciliśmy pierwszy Dzień Patrona Szkoły.
Był to ważny dzień dla naszej szkoły. To nie tylko dzien szkoły, to także dzień techników dentystycznych i higienistek stomatologicznych, tych dwóch zawodów tak bliskich naszemu Patronowi. Jego wizja wspólnego z lekarzem sprawowania opieki nad pacjentem stomatologicznym przez trzyosobowy zespół, przyświecała jego pracy. W dydaktyce, ucząc techników dentystycznych często do tego nawiązywał.
Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych z nami firm i osób, tegoroczny Dzien Patrona był prawdziwym dniem nauki, poszerzania wiedzy i umiejętności naszych uczniów.
Dziękujemy firmie Denon Dental -Pani Małgosi Gabryel i Panu Draganowi Skrobiciowi, firmie Holtrade, Panu Krzysztofowi Adamusowi oraz firmie American Eagle -Małgorzacie Rusek i Dur-Dental - Pani Agnieszce Gromadzkiej.
Dziękujemy bardzo serdecznie Pani dr Janinie Krocin, za przybycie do nas na Dzień Patrona. Nasza Szkoła, to miejsce gdzie pan doktor Andrzej Krocin jest z nami i zawsze wspominamy jego isibę. Pani obecność na naszym święcie jest dla nas bardzo ważna, bo to tak, jakby On sam był.

Uczniowie II TD uczestniczyli w szkoleniu z projektowania uzupełnień protetycznych w systemie CAD/CAM. Szkolena pracownia komputerowa wyposażona jest w skaner 3Shape. Szkolenie przeprowadził Pan Krzysztof Adamus, absolwent naszej szkoły, który jest pracownikiem firmy 3shape w Kopenhadze. Szkolenie rozpoczęło sie 2 godzinnym wykładem na temat możliwości cyfrowego projektowania a nastepnie odbył sie 5 godzinna część praktyczna, podczas której uczniowie uczyli się skanowania modeli i projektowania koron i mostów.
Szkolenie bardzo ciekawe, poszerzające umiejętności uczniów w zakresie tzw. nowych technologii, które coraz bardziej staja się obecne w pracy technika dentystycznego.

Szkolenie dla II roku techniki dentystycznej przeprowadzili: p.Paweł Matusiak i p.Aneta Prusinowska z ramienia firmy Holtrade. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat zatrzasków protetycznych, elementów retencyjnych, pracach kombinowanych, elastycznych klamrach protetycznych oraz technologii Cubi Orth wraz z pokazem wykonania zdobienia aparatu ta innowacyjną techniką.

Dla I roku techniki dentystycznej odbyło się szkolenie z wykonania łyżek indywidualnych metodą termoformowania.
Szkolenie w imieniu firmy Denon-Dental przeprowadzili instruktorzy: p.Małgorzata Gabryel i p.Dragan Skrobic.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY cmentarz na warszawskich Powązkach
 W ramach obchodów Dnia Patrona naszej szkoły w dn. 28.11.2017 r. został zorganizowany wyjazd na cmentarz na Powązkach w celu złożenia kwiatów na grobie p. dr Andrzeja Krocina.
W delegacji byli przedstawiciele nauczycieli i uczniów II i III roku Techniki Dentystycznej.
Po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza na grobie pana Doktora,  
p. Wanda Jurek przybliżyła uczniom postać  dr Andrzeja Krocina.


8 listopada  po raz kolejny gościliśmy p. mgr Joannę Stępień przedstawicielkę firmy Oral-B, która przeprowadziła szkolenie dla uczennic I i II roku higienistki stomatologicznej.  Obecni również  byli nauczyciele. Szkolenie dotyczyło przede wszystkim produktów do higieny jamy ustnej ale także wybranych , istotnych  zagadnień  z wiedzy i praktyki higienistki stomatologicznej.
Atrakcją części praktycznej był pokaz użytkowania  nowej szczoteczki  Oral-B Genius   z  funkcją wykrywania położenia, która pomaga pacjentom nie omijać żadnej strefy szczotkowania zębów.
Miła  Pani  prowadząca zachęciła   nasze uczennice do uczestnictwa w IV edycji Olimpiady higienistek a także w szkoleniach i konferencjach organizowanych przez Instytut Blend-a-med. Oral-B.
Dziękujemy !


18.10.2017 r. - w szkole odbył sie wykład dla uczennic II roku Higienistek Stomatologicznych. Pani Karolina Koprowska poprowadziła wykład na temat "Niekwestionowana rola olejków eterycznych w płynach do codziennej higieny jamy ustnej".

16.10.2017 r. - Ucznnice I roku higienistek stomatologicznych w ramach promocji zdrowego stylu życia przygotowały owocowe i warzywne sałatki. Sezon zimowy iście sprzyja licznym przepisom kulinarnym zawierającym niezbędne witaminy.

Kompozycje sałatkowe nas
ze zdolnie higienistki przygotowały starannie. Zadbały także o estetykę wystroju stołu.  Było smacznie, zdrowo i wesoło. Polecamy tego typu aktywne zajęcia promujące zdrowe żywienie ograniczające nadmiar cukrów stosowanych we współczesnym świecie.

28.09.2017 r. - tegoroczne otrzęsiny pierwszoklasistów upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Uczniowie starszych klas zorganizowali dla tegorocznych "kociaków" liczne konkurencje, gry i zabawy a na końcu imprezy na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek. Zarówno przygotowanie jak i same otrzęsiny pozwoliły uczniom lepiej się poznać, zintegrować z wychowawcami i wzmocnić poczucie, że stali się pełnoprawnymi członkami szkoły.

04.09.2017 - rozpoczynamy nowy rok szkolny 2017/2018. Witamy wszystkich uczniów oraz gronor pedagogiczne. Życzymy sukcesów zawodowych w nowym roku szkolnym.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego