Dni otwarte z poprzednich lat - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Dni otwarte z poprzednich lat

6.06.2013r. Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym, odbył się dzień otwarty w naszej szkole.
Mieliśmy obawy, czy kandydaci odnajdą nas pod nowym adresem siedziby szkoły, ale nie było z tym problemu. Odwiedziło nas ponad 60 osób. Przy wejściu do szkoły witali ich nasi uczniowie, wręczając informacje o szkole i małe niespodzianki.
Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor krótkim wystąpieniem o szkole, następnie nauczyciele przedstawili niuanse kształcenia w obu zawodach. Pani Małgorzata Kosińska przedstawiła zawód Higienistki stomatologicznej a pan Tomasz Pruski - Technika dentystycznego. Na  koniec pani Dyrektor przedstawiła zasady rekrutacji, odpowiedziała na kilka pytań zadanych przez kandydatów i młodzież udała się do różnych sal gdzie były przygotowane dla nich przez nauczycieli spotkania tematyczne takie jak: prace z egzaminu wstępnego, do wglądu i do wykonania przez kandydatów; wykonywanie prostych prac takich jak łyżki indywidualne, odlewanie modeli; ustawianie zębów; ceramika; praca z kompozytem; ortodoncja;  modelowanie szkieletów; oświata zdrowotna; pokazy czyszczenia zębów;  demonstrowanie zabiegów wykonywanych przez higienistki stomatologiczne; oraz bezpośrednie spotkania z uczniami.
Zainteresowanie było duże, kandydaci pytali o szczegóły zawodowe oraz rozmawiali z uczniami o zasadach życia w naszej szkolnej społeczności.    
Wszyscy wychodzili zadowoleni i nasyceni szkołą, pełni nadziei, że to właśnie oni staną się naszymi uczniami od września 2013r.

25.05.2012 r. Odbył się w naszej szkole Dzień otwarty.
Informacje o tym zamieszczone były na naszej stronie, w gazetkach regionalnych oraz na banerach reklamowych w różnych miejscach w Warszawie.
    O godzinie 10:00 Pani dyrektor Dorota Dargiewicz przywitała wszystkich zgromadzonych na Sali gości, przedstawiła rys historyczny szkoły oraz podstawowe zasady pracy w naszej szkole. Następnie głos zabrała nauczycielka Higienistek Stomatologicznych p.Małgorzata Kosińska, przedstawiając zawód Higienistki. O zawodzie technika dentystycznego opowiedział nauczyciel tego zawodu p.Tomasz Pruski. Wszystkie prelekcje były wyczerpujące i dużo wyjaśniły zarówno od strony wiedzy o zawodach jak i o zasadach rekrutacji.
    Po „części teoretycznej” dla gości były przygotowane zajęcia w podgrupach. Była możliwość poddania się profesjonalnemu czyszczeniu zębów, pokaz szczotkowania zębów a dla zainteresowanych techniką dentystyczna, możliwość samodzielnego wykonania prac z poprzednich egzaminów wstępnych. W pracowniach protetycznych goście zapoznawali się z różnymi rodzajami prac, mogli samodzielnie nakładać kompozyt, ceramikę, obserwować pracę techników dentystycznych na różnych etapach wykonywanych prac. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli.
    Na koniec, można było skosztować poczęstunku w ramach „dnia dla zdrowia” jakie corocznie są w naszej szkole. W sumie w ciągu tego dnia odwiedziło nas około 45-50 osób. Było miło a uczniowie szkoły wszystkich kandydatów witali z otwartymi ramionami, opowiadając im dużo o szkole, nauce i poszczególnych przedmiotach. Dla chętnych, czekały niespodzianki w postaci kompletów sztucznych zębów... Teraz, gdy każdy z gości już wie wszystko o naszej szkole, można powiedzieć krótko - do zobaczenia na egzaminach wstępnych i powodzenia!!   

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego