Higienistka stomatologiczna - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Higienistka stomatologiczna

Szkolenia
 
 

W  primaaprilisową sobotę, 01.04.2017 r odbył się w naszej szkole kurs „Profesjonalnej asysty implantologicznej” zorganizowany przez firmę Dental Skills Institute -  która obok programów edukacyjnych skierowanych do lekarzy stomatologów organizuje także szkolenia warsztatowe dla higienistek i asysty implantologicznej. Kurs prowadziła nasza znakomita absolwentka, Laura Grzegółkowska, która w 2004r w klasie pani doktor Moniki Nowak  z wyróżnieniem ukończyła naszą szkołę.
Kurs był doskonale przygotowany i poprowadzony . Widać, że Laura jest higienistką z powołania i perfekcyjnie wykonuje swój zawód, zarażając skutecznie swoją pasją osoby, które chcą skorzystać z jej doświadczenia. Dzieli się nim zresztą równie chętnie, jak i wiedzą, którą zdobywała poczynając od naszej szkoły, poprzez licencjat na WUM i przez żmudną codzienną praktykę, „podglądanie” lekarzy podczas zabiegów, „podsłuchiwanie” ich podczas konsultacji i omawiania planów leczenia pacjentów. No i oczywiście udział w kursach doskonalących, bez których obecnie nie da się wykonywać nowoczesnej praktyki i dotrzymywać kroku ciągle zmieniającym się standardom opieki nad pacjentem.
Laura Grzegółkowska, oprócz wykładu z jej rozległej wiedzy teoretycznej, przekazanej niezwykle przystępnie i zrozumiale, poprowadziła również warsztat profesjonalnego przygotowania gabinetu zabiegowego, zgodnie z najwyższymi standardami zachowania aseptyki operacyjnej. Pokazała również naszym uczennicom, jak poradzić sobie w pojedynkę – można przecież trafić do gabinetu, gdzie nie będzie „asysty lotnej” zwaną „brudną”, czyli takiej, która nie działa bezpośrednio w polu zabiegowym.
Pokazała, jak pracować w zespole;  na co zwrócić uwagę, by nie przerwać łańcucha sterylności; jak podłączyć urządzenia w warunkach aseptycznych; jak postępować z pacjentem – od uspokojenia go i wprowadzenia do gabinetu, po końcową opiekę i rozmowę po zabiegu. Nasze uczennice dowiedziały się również, na czym polega właściwa asysta podczas zabiegu chirurgicznego, a więc nie tylko towarzyszenie lekarzowi, ale również dbanie o dobrą widoczność pola operacyjnego oraz jego aseptykę ( ssak !), a także współpracę w toku zabiegu, ponieważ pole może inaczej wyglądać od strony lekarza, a inaczej od strony asysty.
Dziewczyny zobaczyły również symulację zabiegu wprowadzania implantu, a następnie zakładania śruby gojącej i transferów wyciskowych.  Laura pokazała również, kiedy i jak zdejmować szwy chirurgiczne.
Najbardziej jednak poruszyło nas podkreślenie przez Laurę, że to w naszej szkole wykształciła swój zawodowy kręgosłup moralny. Bardzo wysoko oceniła naukę w naszej szkole i przekazała wyrazy ogromnej wdzięczności dla Nauczycieli naszej szkoły, a szczególnie pani doktor Monice Nowak i pani doktor Alicji Szczałubie. Dla nas takie wyróżnienie jest wyjątkowo cenne, ponieważ obecnie, na tle wielu różnych szkół medycznych, nie jest łatwo sprostać konkurencji. Pani Laura Grzegółkowska jest najlepszą wizytówką i reklamą naszej szkoły – Pani Lauro, serdeczne gratulacje !
A dla Dental Skills Institute  w osobie pani Beaty Namięty i Edyty Mieleszko serdecznie podziękowania za świetną organizację, pyszny catering i wiele życzliwości podczas organizowania szkolenia. No i również gratulacje za wyjątkowo trafny dobór wykładowcy i trenera! Mamy nadzieję, że ten kurs rozpoczął owocną współpracę pomiędzy nami a Państwem. Zapraszamy ponownie!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego