Nowa siedziba na Brzeskiej - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Nowa siedziba na Brzeskiej

O Szkole

Warszawa ul. Brzeska 12 !!!
w roku 2013 nowa siedziba naszej szkoły


    
Prace remontowe i odbiory budynku zakończone.

Od 14.03.2013 siedzibą naszej Szkoły staje się Brzeska 12 w Warszawie. Na Hożej pozostaniemy tylko tak długo, jak będzie niezbędne w związku z przewożeniem wyposażenia. Przeprowadzka przed nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego dzieła jakim jest nasza nowa siedziba. Nad otoczeniem , popracujemy już sami...

 
 
 

wcześniejsze wydarzenia

 

5.05.2013
    Ostatnie najbardziej potrzebne prace przy uruchomieniu edukacji na Brzeskiej. Za oknami wiosna w pełni, na podwórku kwitną forsycje, leniwa majówka w Polsce, a na Brzeskiej pracowity - bardzo pracowity tydzień. Wszystkie meble z Hożej zostały przetransportowane do nowej siedziby, Hoża pusta, no prawie bo jeszcze przed nami 9.05, ostatni transport rzeczy mogących poczekać, oraz dokumentów z sekretariatu i księgowych.

Sala językowa, nagroda w konkursie Lidera edukacji zawodowej, wygląda imponująco. Sala komputerowa czeka tylko na sprzęt, który będzie dostarczony i zainstalowany w maju.

Na pierwszym piętrze pracownie techniki dentystycznej w wersji minimum są gotowe do rozpoczęcia zajęć. Na razie podstawowe sprzęty są podłączone, reszta czeka na wolny moment naszego konserwatora, który jest teraz najbardziej pożądaną przez wszystkich osobą.

Na parterze gabinety higienistek, zapraszają już do pracy,  unity podłączone, całość wygląda estetycznie i pachnie świeżością.  Chociaż poczekalnia jeszcze w trakcie meblowania pracę przy fotelach można już zacząć, od praktycznego przygotowania gabinetów do zajęć.


W sobotę, od rana czyszczone były sale rekreacyjne więc nie można było tam wejść i uwiecznić
na gorąco ale do poniedziałku wszystko wyschnie i będzie gotowe do zajęć.

Na Hożej pozostaje jeszcze nasze akwarium, ale jest już przygotowane miejsce na jego postawienie. Panowie od transportu gwarantują szczęśliwą podróż dla naszego glonojada i jego przyjaciółek rybek.


Najwięcej pracy jeszcze w sekretariacie i u Pani dyrektor gdyż nie wszystkie meble przeżyły rozbiórkę i transport… jednak sekretariat w osobie pani Izy, rusza od poniedziałku na Brzeskiej.

25.04.2013

   Na Hożej wszyscy poczuli wiosnę i czas na zmiany. Uczniowie dostali trochę dyspensy od nauczycieli i jeden dzień poświęcili na czyszczenie, pakowanie i przygotowanie stanowisk pracy do transportu. Cześć uczniów pojechała już na Brzeska i pomagała w porządkowaniu szafek. Podpisywaniu nowych szafek w szatniach.

Transporty z Hożej na Brzeską wypakowane pod dach jeżdżą po 2 w ciągu dnia, a na Brzeskiej nauczyciele nadzorują rozstawianie mebli i wyposażenia. W przyszłym tygodniu wszystkie meble potrzebne do zajęć będą już na Brzeskiej. Wykonane będą ostatnie montaże niezbędnych urządzeń. Przewożone będą unity stomatologiczne i montowane w gabinetach. Od poniedziałku 6.05.2013 nauka rusza na Brzeskiej. Na Hożej pozostanie jednak Pani Dyrektor, jedna sekretarka i księgowość, bowiem TPsa od połowy marca nie zdołało jeszcze przenieść nam telefonów. Na Brzeskiej będziemy pod okiem pani kierownik Doroty Kwaśniewskiej i pani sekretarki Izy.

12.04.2013

    Coraz więcej rzeczy jest już na Brzeskiej. Na Hożej na korytarzach tylko paczki i puste meble przygotowane do kolejnego transportu, lekcje czasem na korytarzu, bo akurat jest pakowanie mebli w Sali. Ale nauczyciele nie odpuszczają…Wszyscy są zaangażowani w przygotowanie do kolejnych transportów. Jedni na Hożej, inni na Brzeskiej ustawiają meble w konkretnych miejscach aby ułatwić ich montowanie na ścianach.

A co w tym czasie na Brzeskiej? Mebli przybywa i tych nowych (dzisiaj był już ostatni transport) i tych z Hożej, które jeżdżą praktycznie co drugi dzień. Oglądając pomieszczenia od IIp to nabrała wyglądu sala komputerowa, archiwum. Jest już gdzie odpocząć – w gabinecie u p.dyrektor na kanapie, lub na krzesełku przed sekretariatem. Została zamontowana tablica interaktywna w sali językowej. Dostarczono wszystkie meble do Sali wykładowej na IIp , można już ja ustawiać. W pokoju nauczycielskim na razie mebli mało, ale wkrótce to się zmieni gdy najbliższym transportem dojada meble z Hożej.

Na Ip w pracowniach techniki dentystycznej są już zamontowane nowe meble, nasze z Hożej częściowo już dojechały a reszta będzie lada dzień. Na końcu, będą przewożone biurka protetyczne bo na nich cały czas są prowadzone zajęcia. Na parterze, w gabinetach stomatologicznych zakończono montaż nowych szafek, a unity dopiero będą w maju, gdy przestanie działać gabinet na Hożej. Komu jeszcze zostanie energia, może zwiedzić salę WF, drabinki już przymocowane, można ćwiczyć,  czekają prysznice, szafki i ławeczki. Można się odprężyć.

Tak pokrótce wygląda teraz Brzeska, szykujemy wszystko aby od 6.05 ruszyć z nauką.  Likwidacja Hożej potrwa pewnie jeszcze do połowy maja ale edukacja będzie się już toczyć na Brzeskiej.

28.03.2013
    Dzisiaj przyjechał pierwszy transport wyposażenia nowych mebli do szkoły na Brzeskiej.

15.03.2013
    Pakowanie na Hożej idzie pełną parą. Wszystko co spakowane szybko trzeba przewozić na Brzeską aby na i tak ciasnych korytarzach na Hożej zrobić miejsce na następne paczki.

14.03.2013
    Zakończył się remont, skończyły się odbiory techniczne, budowlane i p.pożarowe. Wszystkie dokumenty nabrały mocy prawnej.

Dzisiaj historyczna chwila. Na mocy Uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego w dniu dzisiejszym tj 14.03.2013r, nastąpiło podpisanie Umowy objęcia w użytkowanie pomieszczeń na ul.Brzeskiej 12 w Warszawie dla potrzeb Medycznej Szkoły Policealnej nr 3 w Warszawie.

Stało się. Zaczynamy przeprowadzkę. Pierwsze transporty ruszają już jutro. Nauczyciele i pracownicy szkoły pakują majątek szkoły i powoli wszystkie nasze skarby znajdą nowe miejsce w nowej szkole na Brzeskiej.
Dzisiaj tylko treść, ważna i znacząca, gdyż zaczyna się nowy rozdział w historii naszej szkoły. Szansa na rozwój, szerszy horyzont kształcenia w naszych zawodach. W obliczu nowej podstawy programowej , nowych wymagań od uczniów i absolwentów, oraz wysokich wymagań w zakresie bazy techno-dydaktycznej możemy zaoferować jakość na najwyższym poziomie. Szkoła stanie się w pełni wyposażonym ośrodkiem egzaminacyjnym dla swoich uczniów. Każdy uczeń będzie miał zagwarantowany dostęp do wysokiej klasy sprzętu oraz w pełni wyposażone stanowiska pracy na egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.


Oto jak teraz wygląda nasza obecna siedziba... Hoża 88.. Pudła, pudła, pakowanie  i sprzątanie. Nawet kwiatki dostają 'drugie życie'.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego