Opis zawodu - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Opis zawodu

Higienistka stomatologiczna

Kształcenie 2 lata; Absolwenci otrzymują tytuł Higienistki Stomatologicznej


Zawód mało znany w naszym kraju lecz bardzo poszukiwany. Pewna praca po skończeniu edukacji!!! Praca w duecie z lekarzem dentystą oraz prawo do wykonywania samodzielnych zabiegów dentystycznych.
Pomimo „damskiego” charakteru tytułu zawodowego, w zawodzie tym mogą się uczyć także chłopcy. Cieszą się oni dużym uznaniem u pracodawców!
    Higienistka bezpośrednio asystuje lekarzowi podczas wykonywania wszystkich zabiegów profilaktycznych, stomatologicznych, ortodontycznych, chirurgicznych. Posiada uprawnienia do: samodzielnego wykonywania zabiegów higieniczno-leczniczych  w jamie ustnej pacjenta; współpracy z lekarzem w zakresie wszystkich dziedzin stomatologii tj, stomatologii zachowawczej, ortodoncji, protetyki i chirurgii. Ma wiedzę i umiejętności do prowadzenia profilaktyki stomatologicznej  także w szkołach i przedszkolach. Jest „prawą ręką” lekarza zarówno w zakresie współpracy przy pacjencie jak i w organizacyjnym prowadzeniu gabinetu.
Obecnie w związku z rozwojem prywatnego lecznictwa w zakresie stomatologii oraz powstaniem dużych klinik dentystycznych higienistki stomatologiczne są bardzo poszukiwane na rynku pracy.   
Szkoła zapewnia uczniom praktyki zawodowe w nowoczesnych gabinetach i klinikach stomatologicznych na terenie Warszawy.
    W przyszłości, wykonywanie tego zawodu zapewnia godziwe zarobki. Zarówno uczennice jak i absolwentki naszej szkoły, mają do wyboru wiele ciekawych ofert pracy.


Baza do kształcenia

W zawodzie Higienistki Stomatologicznej są pomieszczenia specjalistyczne, takie jak sala przedkliniczna, gabinet stomatologiczny, sala wykładowa oraz pozostałe ogólnodostępne pomieszczenia szkoły.  Bezpośrednio na Sali wykładowej, gdzie odbywają się zajęcia znajduje się wydzielona część Sali stanowiąca kompletnie wyposażony gabinet stomatologiczny (sala przedkliniczna) w którym uczniowie ćwiczą swoje  umiejętności. Mogą uczyć się mając do swojej wyłącznej dyspozycji trzy nowoczesne unity stomatologiczne, autoklaw, profesjonalne kątnice profilaktyczne firmy W&H, piaskarki i skaler EMS, komplety narzędzi do leczenia zachowawczego, chirurgii i endodoncji, wszystko czego potrzeba do nauki pobierania wycisków oraz laser biostymulacyjny, aparat do pomiaru żywotności miazgi i zabiegów jonoforezy.  


Szkoła na bieżąco zaopatruje pracownię w leki, środki higieny, rękawiczki lateksowe, maseczki chirurgiczne, materiały stomatologiczne, masy wyciskowe i preparaty do dezynfekcji.                              
Na II roku, uczennice korzystają z odrębnych gabinetów stomatologicznych - trzy w pełni wyposażone stanowiska stomatologiczne z zapleczem do sterylizacji, poczekalnią i rejestracją pacjentów,ie pod nadzorem lekarza, są przyjmowani pacjenci.   

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego