Opis zawodu - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Opis zawodu

Technik dentystyczny

Kształcenie 2,5  roku; Absolwenci otrzymują tytuł Technika Dentystycznego

Zawód znany i popularny wśród miłośników stomatologii. Technik dentystyczny samodzielnie wykonuje uzupełnienia protetyczne zlecone przez lekarza dentystę.
    W czasie nauki w szkole uczeń uczy się wykonywać uzupełnienia protetyczne ruchome i stałe, wykonane z mas akrylanowych, metalu, kompozytu, i ceramiki. Na zajęciach z ortodoncji, uczy się wykonania różnych rodzajów aparatów ortodontycznych stosowanych obecnie w stomatologii. Uczniowie wszystkie prace wykonują samodzielnie (poprzez wykonanie a nie tylko patrzenie jak robi to nauczyciel!), co gwarantuje nabycie odpowiednich umiejętności. Szkoła zapewnia dostęp do urządzeń i materiałów. Uczniowie otrzymują do nauki w pełni wyposażone, profesjonalne stanowiska pracy oraz dobrze zaopatrzoną bibliotekę zawodową. Każdy uczeń, który zakończy edukację w szkole może przystąpić do Egzaminu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe, a po jego zdaniu uzyska tytuł zawodowy i uprawnienia do prowadzenia własnej pracowni protetycznej oraz wykonywania wszystkich prac protetycznych i ortodontycznych.
    W ramach nauki w szkole uczniowie uczestniczą w kursach i szkoleniach wykraczających ponad program nauczania i popartych certyfikatami. Szkoła organizuje także dla chętnych, wyjazdy szkoleniowe do zagranicznych firm protetycznych.
    Organizowane w ramach realizowanego programu nauczania, zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywają się renomowanych pracowniach protetycznych w Warszawie.
Nasi absolwenci cieszą się wielkim uznaniem na zawodowym rynku pracy.

Baza do kształcenia  

Medyczna Szkoła Policealna w Warszawie, jest jedyną tego typu  szkołą znajdującą  się na terenie naszego województwa, kształcąca adeptów techniki dentystycznej i jedną z niewielu szkół tego typu w kraju.
Śmiało można powiedzieć, że jest to szkoła najlepiej wyposażona w sprzęt służący do nauczania uczniów i wykonywania prac protetycznych na najwyższym poziomie. Jak wiadomo technika w dziedzinie stomatologii i protetyki odgrywa  w dzisiejszych czasach nie bagatelną rolę, jeżeli  chodzi o wierne odtworzenie natury i estetyczne odbudowy w jamie ustnej. Szkoła zapewnia dostęp do tych urządzeń w równym stopniu dla wszystkich uczniów.  Każdy z uczniów ma do dyspozycji wysokiej jakości mikrosilnik, który jest podstawowym narzędziem pracy każdego technika dentystycznego. Wyposażeni jesteśmy w kilkadziesiąt urządzeń  jednego z wiodących producentów tego sprzętu na świecie. Każdy uczeń otrzymuje do własnej dyspozycji w pełni wyposażone biurko protetyczne z pełnym oprzyrządowaniem. Odlewnia, czyli serce każdej pracowni protetycznej wyposażona jest w dwie odlewnie indukcyjne oraz jedną ciśnieniowo - próżniową. Nad prawidłowością  odlewów czuwają trzy piece sterowane mikroprocesorami. Posiadamy również laser, który wspomaga nas w wykonywaniu bardzo precyzyjnych prac. Pracownie nasze wyposażone są we frezarki które służą do wykonywania prac złożonych, oraz urządzenia do polimeryzacji akrylu i lampy do kompozytu. Posiadamy także cztery piece do napalania ceramiki z których uczniowie korzystają w czasie zajęć na pracowni.
  
W dzisiejszych czasach dobrze wyposażone laboratorium to połowa sukcesu, druga to człowiek umiejący obsłużyć te urządzenia i potrafiący dzięki nowoczesnej technice wykonać wysokiej  jakości prace protetyczne odzwierciedlające naturalne piękno. Obsługi tych wszystkich cudów techniki uczą się nasi uczniowie w czasie zajęć na pracowni techniki dentystycznej i ortodoncji a po zakończeniu edukacji, żadne urządzenie nie jest dla nich zaskoczeniem w nowoczesnych laboratoriach protetycznych gdzie podejmują pracę.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego