Otwarcie nowej siedziby - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Otwarcie nowej siedziby

Z życia szkoły

4.09.2013 godzina 10.00
Uroczystość oficjalnego otwarcia Medycznej Szkoły Policealnej nr 3 w Warszawie na ul.Brzeska 12

Punktualnie o godzinie 10.00 Rozpoczęła się uroczystość wejściem pocztu sztandarowego i tradycyjnym w naszej szkole 4 zwrotkowym Hymnem państwowym. Następnie pani Dyrektor powitała gości Marszałka Województwa Mazowieckiego p.Adama Struzika, p.vice marszałka Lecha Ruszczyka, dyrektorów departamentów, przedstawicieli czasopism medycznych, stowarzyszeń branżowych, przedstawicieli pracodawców, przyjaciół szkoły, nauczycieli i młodzież. Wszyscy usłyszeliśmy krótkie słowo o szkole, a w zasadzie o historii przeniesienia szkoły z Hożej na Brzeską. Niewielu z nas zdawało sobie sprawę, że szkoła na Hożej istniała 67 lat, że jej mury opuściło 5032 absolwentów.

    Oto fragment dalszej części wystąpienia „To my i nasi uczniowie są owocem drzewa, którego korzenie kiełkowały na Hożej. Pomysł przeniesienia szkoły do nowej siedziby, dla nas, nauczycieli pracowników i uczniów, był jak wyrwanie starego drzewa z korzeniami, bez szans na jego dalsze życie. Trochę czasu musiało upłynąć, aby w tej czarnej dziurze, pojawiło się światełko. Nadzieja na wprowadzenie nowych technologii w obu zawodach, które wymagają odpowiednich pracowni, przestrzeni, nowego sprzętu. O tej nadziei nauczyciele zaczęli coraz więcej mówić, poddawać nowe pomysły” .
    I w dalszej części „dzięki staraniom wielu ludzi, dzięki ogromnym nakładom finansowym, za które przede wszystkim dziękuję Panu Marszałkowi, powstała jak feniks z popiołów nasza nowa siedziba. Każdy kto przyszedł tu, już po wykonanym remoncie zobaczył wielką szansę na rozwój szkoły".

    Następnie, pani dyrektor w ciepłych słowach opisała majowy tydzień, kiedy to przenosiliśmy szkołę z Hożej na Brzeską „przeprowadzka szkoły odbyła się w czasie majowego tygodnia między 27 kwietnia a 5 maja 2013 roku. Cała szkoła, wszystkie pracownie, gabinety stomatologiczne, meble, urządzenia, archiwum, biblioteka. Bez utraty ciągłości kształcenia. Było to możliwe tylko z takim zespołem jak moi nauczyciele, pracownicy i uczniowie. Nie było dni wolnych, nie było „nie mogę”. Wszyscy razem staliśmy w szeregu do każdej pracy. Takich nauczycieli, pracowników i takich uczniów może mi pozazdrościć każdy dyrektor. Znając mój zespół, nie bałam się niepowodzenia. Wiedziałam, że „damy rade”. I daliśmy. A w czerwcu 2013 roku, 100% higienistek zdało egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe, 100% uczniów otrzymało promocje na następny semestr. Wszyscy byliśmy tak zmotywowani, że nie było dla nas rzeczy niemożliwych".

    Po przemówieniu pani dyrektor, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, symbolizującej otwarcie szkoły. Wstęgę przecinali Pan marszałek Adam Struzik i pani Dyrektor. Wycięty fragment zostanie oprawiony w ramki i będzie symbolizował inaugurację
szkoły na Brzeskiej.

    Stać się uczniem naszej szkoły nie jest łatwo. Tym, którzy uzyskali najwyższe lokaty na egzaminie wstępnym indeksy wręczył Pan Marszałek Adam Struzik.

    Po wręczeniu indeksów, głos zabrał pan Marszałek Adam Struzik. Nawiązał do historii naszej szkoły, tradycji kształcenia w zawodzie technika dentystycznego. Podkreślił wielką wagę naszych zawodów w niesieniu pomocy ludziom cierpiącym. Wskazał kierunki rozwoju szkoły w oparciu o nowe technologie, które teraz będzie można wprowadzić do procesu edukacji. Podkreślił rolę nauczycieli w kształtowaniu postaw uczniów. Pogratulował nowoprzyjętym i wszystkim życzył sukcesów w nauce i pracy.

    Na tym część oficjalna w Sali się zakończyła i zaczęło zwiedzanie szkoły. Od piwnicy aż do IIp. A było co oglądać. Wszystkie pracownie wzbudzały zainteresowanie, goście byli dociekliwi a p. Dyrektor i nauczyciele skrupulatnie wszystko wyjaśniali. Obok nowoczesnego sprzetu, duże zainteresowanie p.Marszałka i pozostałych gości wzbudziło szkolne muzeum, którego niektóre eksponaty pochodzą z końca XIX wieku.

    W bibliotece p.Marszałek wpisał się do księgi pamiątkowej.

    Na koniec zwiedzania czekała na wszystkich sala wykładowa zamieniona na nasz szkolny „dzień dla zdrowia”. Zdrowe soki, sałatki, chrupkie pieczywo, domowe ciasta, wszystko przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

    Czekała także niespodzianka w postaci naszego LOGO z czekolady, które każdy gość dostał w eleganckim pudełeczku na pamiątkę. Czekoladowe logo wykonał nasz nauczyciel p.dr Michał Woroncow, któremu Marszałek pogratulował talentu i zaangażowania.

    Goście jeszcze długo bawili w naszej Sali wykładowej. Dla tych, którzy byli na Brzeskiej po raz pierwszy, szkoła było wielką niespodzianką. Byli zaskoczenie rozmachem, przestrzenią i jakością przygotowanych pomieszczeń dla szkoły. Dla nowych uczniów, którzy nie mają porównania z Hożą, nowa siedziba jest po prostu „nową szkołą”. Dla nas, starych uczniów z Hożej, to przejście do innego świata i innej przestrzeni.
    Tak oto jesteśmy współautorami otwarcia nowego rozdziału w dziejach najstarszej w Polsce szkoły kształcącej Techników dentystycznych. Od tej pory historia szkoły będzie dzielić czas na „na Hożej” i „ na Brzeskiej”. Jesteśmy jeszcze rocznikami, które znają obie siedziby. Niedługo jednaj przyjdzie czas, gdy Hoża stanie się legendą znaną tylko ze zdjęć bo życie zaczyna już pisać nową historię z adresem na Brzeskiej.

A tak wyglądały przygotowania do uroczystości od zaplecza…

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego