Remont na Brzeskiej - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Remont na Brzeskiej

Z życia szkoły

Warszawa ul. Brzeska 12 !!!
w roku 2013 nowa siedziba naszej szkoły


    
Prace remontowe i odbiory budynku zakończone.

Od 14.03.2013 siedzibą naszej Szkoły staje się Brzeska 12 w Warszawie. Na Hożej pozostaniemy tylko tak długo, jak będzie niezbędne w związku z przewożeniem wyposażenia. Przeprowadzka przed nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego dzieła jakim jest nasza nowa siedziba. Nad otoczeniem , popracujemy już sami...

 
 
 
 

późniejsze wydarzenia

 

6.12.2012
   Ostatnia prosta na placu budowy. IIp posprzątane! Na Ip ostatnie zamiatanie i w niektórych pomieszczeniach drugie malowanie ścian. Wszędzie widno, ciepło, przestronnie. Podłączona instalacja gazowa czeka na nasze stoły protetyczne.

    Trochę więcej pracy jest jeszcze na parterze. Malowanie ścian, czyszczenie schodów i montowanie balustrad na klatkach schodowych. Założone już zostały nowe drzwi wejściowe do bocznej klatki schodowej.

    Największa jednak niespodzianka czeka na nas w piwnicy. Zamontowane zostały lampy w siłowni i Sali rekreacyjnej. To nie żart. Żyrandole jak w restauracji. Podobno hartowane szkło odporne na uderzenia… ale nie wiem, czy będziemy to sprawdzać. Poza niespodzianką z żyrandolami, kolejna niespodzianka z rurami. Nie jest zaplanowana żadna ich zabudowa ani osłona. Ostre podpórki pod rurami są na wysokości 170-180cm, a więc co wyższy uczeń spokojnie walnie się w głowę, że nie wspomnę już o pionie, schodzącym zarówno w siłowni jak i w Sali rekreacyjnej. I ostatni ‘kwiatek’- rury na korytarzu w piwnicy, podobno też nie będą niczym zabezpieczone od dołu. Jak my to wszystko pozasłaniamy?
   I na koniec trochę osłody. Balkony zabezpieczone balustradami, ładnie prezentują się zarówno od środka jak i z zewnątrz. Tylko na ostatnim piętrze ‘stara wersja’ trochę straszy, ale podobno, w przyszłym roku gdy będą robione elewacje, balkon też zostanie poprawiony.

26.11.2012
    Na Brzeskiej pomimo zbliżającego się końca terminu prac, roboty nadal dużo. Patrząc od zewnątrz teren budowy staje się coraz bardziej uporządkowany, zniknęły składy materiałów budowlanych i beczki pełne betonu. Zamurowano techniczne otwory na IIp i w piwnicy. Od podwórka, miedzy naszym murem a kapliczka, powstał już podjazd dla niepełnosprawnych i powoli znikają rusztowania.

    Zaczniemy dzisiaj zwiedzanie od piwnic. Tam już prawie gotowa sala do rekreacji ruchowej, bo niestety, po zamontowaniu wszystkich poziomów wentylacyjnych o graniu w piłkę raczej trzeba będzie zapomnieć. Pan od WF będzie miał nie lada kłopot, aby zaplanować tam zajęcia. Znajdujące się obok, pomieszczenie siłowni, jest bardziej obiecujące, ale za to nie bardzo będzie kasy na jej wyposażenie. Chyba, że znajdziemy sponsora.

    Z piwnicy idziemy na parter. Tutaj już widać ukończone gabinety stomatologiczne. Zostały ostatnie poprawki. Wszystkie zawory, zgodnie z naszą prośba zostały założone i nie trzeba będzie schodzić do piwnicy aby uruchomić Unit dentystyczny! Panowie spisali się na medal. Niestety, nie dało się już przeprowadzić pod podłogą, instalacji od Unitów do kompresorów i będą puszczone wierzchem. Może z czasem jakoś sobie z tym poradzimy. Korytarze czekają na ostatnią warstwę farby, ale prezentują się już okazale.

    Pierwsze piętro to głównie zmiany jakie trzeba było zrobić w odlewni. Niestety, konieczność przeniesienia komina na inną ścianę znacznie zaburzyła pierwotną koncepcję ustawienia urządzeń, ale nie było innej rady. Odlewnia jest już wyłożona glazurą i bądźmy dobrej myśli, że ze wszystkim się zmieścimy. Oświetlone korytarze wyglądają ciepło i sympatycznie, niestety, na balkony jeszcze nie można wyjść ale niedługo i pojawią się tam balustrady. Ostatnio założono drzwi „do sąsiadów” które dla nas będą drzwiami ewakuacyjnymi, gdyby coś się działo.

    W pozostałych pracowniach na Ip prace wykończeniowe z glazurą i instalacją gazową. Spawane są podłączenia poziomów gazowych do stołów protetycznych. Sala wykładowa już gotowa.

    IIp w zasadzie gotowe. Czeka na zamontowanie umywalek i zlewów. Na korytarzach zamontowane drzwi przeciwogniowe, zamontowane oświetlenie, a w sekretariacie wystające kable czekają na nasze telefony i intercom.

    Najgorsze prace pozostały jeszcze na klatkach schodowych. Tam roboty dopiero się zaczynają. Opalanie starej farby, zrywanie starych balustrad i wszystko będzie po nowemu. Na ścianach będą tapety natryskowe do wysokości 2m, a balustrady, takie jak na podjeździe dla niepełnosprawnych. Metalowe, poziome. Tapety natryskowe będą kładzione na wszystkich poziomach, prawdopodobnie Panowie będą to robić na końcu, razem z klatkami schodowymi.

3.11.2012

    Na Brzeskiej, podobnie jak w całej Warszawie, spadł pierwszy śnieg. Nie ułatwi to prac naszym miłym Panom, tym bardziej, że pozostały na dachu prace montażowe wyciągów mechanicznych. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe. Montowane są lampy oświetleniowe w salach na Ip (IIp jest już skończone), i układana jest wykładzina. Kontrowersyjny brak komina i zmienionej instalacji elektrycznej w odlewni został poprawiony (na planach) ale jeszcze nie do końca widać poprawione rozwiązanie w samym pomieszczeniu. Pracownie techniki dentystycznej prezentują się okazale. Termin zakończenia remontu zbliża się do końca. Przed naszą ekipą już ostatnie prace, w tym uporządkowanie klatek schodowych, wymiana poręczy i wyszlifowanie stopni. Założone zostały drzwi przeciwogniowe, które optycznie zmniejszyły długie korytarze. Poza klatkami schodowymi, najwięcej pracy jeszcze na parterze i w piwnicach.

3.10.2012

    Na Brzeskiej trochę kłopotów. No cóż, nie zawsze wszystko idzie tak jakbyśmy chcieli. Okazało się, że projektant nie dostarczył na czas projektów podłączeń instalacji do unitów stomatologicznych i przez to, trzeba będzie kuć wykonaną już podłogę i układać instalacje od nowa, nie zauważył że wyciąg w odlewni musi być odprowadzony do komina i ten komin usunął a teraz chyba trzeba będzie go odtworzyć na środku korytarza na IIp! Poza tym zostały już umieszczone i w większości zabudowane instalacje wyciągowe, i nie wygląda to dobrze, szczególnie w sali rekreacyjnej, gdzie ich przebieg biegnie na wysokości okien. Z gry w piłkę trzeba będzie zrezygnować. Prowadzenie WF w tych salach będzie nie lada wyzwaniem dla nauczyciela!

Trochę lepiej wygląda sprawa w pracowniach, które są już na ukończeniu. Ale i tam nie obyło się bez niespodzianek. Brak dodatkowego ujęcia wody do obcinarek przy położonej już glazurze, jest chyba nie do załatwienia.

Najlepiej wygląda IIp. W bibliotece, pokoju nauczycielskim i magazynie, jest już położona wykładzina i założona część oświetlenia, na korytarzu montowane są kaloryfery a przestrzeń dla uczniów zaprasza do wyjścia na balkon.

18.09.2012
    Zaglądamy dziś na dach na Brzeskiej. Dzień słoneczny, błękitne niebo i nowe kominy, ale obok nich jeszcze sporo miejsc do naprawienia. Na II p pomieszczenia nabierają już konkretnego wyglądu. W niektórych pomieszczeniach rozpoczęło się układanie wykładziny na podłodze. Na razie trudno powiedzieć czy to pokój nauczycielski czy może pracownia komputerowa. Zamontowano już nawet jedne drzwi! Na Ip w pracowniach i sanitariatach, coraz więcej pomieszczeń jest pokrytych glazurą. Najwięcej pracy nadal jeszcze na parterze i w piwnicach.

1.09.2012  
    Pomieszczenia pracowni techniki dentystycznej na Ip.  Obok żółtych rur gazowych, poprowadzono już instalacje sprężonego powietrza. Powstają murowane stoły pod polerki i w odlewni, pod piece i do pierścieni. Układana jest glazura przy zlewach i w miejscach przeznaczonych na wyparzarki. Również coraz więcej pomieszczeń sanitarnych jest już pokrywanych glazurą.

25.08.2012
    Wakacje dobiegają końca. Z ciekawością zaglądamy na Brzeską, ciekawi co nasi Panowie zdziałali przez minione 2 miesiace. Pomieszczenia I i IIp są już bardzo zaawansowane. Montowane poziomy wyciagów i wentylacji, na Ip w pracowaniach montowana jest instalacja gazowa (żółte rurki przy ścianach i pod sufitem, piękne nie są, ale ważne, że wreszcie będziemy pracowac przy/na gazie!).  W pracowniach i toaletach układana jest już glazura.
Trochę gorzej wyglada robota na parterze i w piwnicach. Tam robota jeszcze na etapie rozbiórki i stawiania ścian. U nas w szkole teraz gorący czas, egzaminy wstępne wkrótce początek nowego roku szkolnego. Zaczniemy jeszcze na Hożej, ale przeprowadzka czeka nas prawdopodobnie na przełomie semestrów. Wszystko zależy od terminu odbiorów budowlanych i tego, kiedy zdażymy wyposażyć Nowe pomieszczenia szkoły we wszystkie elementy wymagane przez Sanepid, straż pożarną i BHP.

28.06.2012

    Kolejny miesiąc dobiega końca. Korytarze i większość pomieszczeń na piętrach są już gotowe. Pomieszczenia parteru i piwnice, nadal wymagają dużo pracy. W Szkole na Hożej w tym czasie odbywa się uroczystość końca roku szkolnego na pewno ostatni koniec roku na Hożej. Zapadają przedwakacyjne decyzje dotyczące kolorystyki wykończeń pomieszczeń, oraz niezbędnego doposażenie szkoły na start.
Przed nami wakacje a przed naszymi budowniczymi okres wytężonej pracy. Czasu coraz mniej a pracy nadal dużo.   

16.06.2012
    Na Ip ruszyły prace przy balkonach. W projekcie wygladają ślicznie. Miejmy nadzieję, że w rzeczywistości będzie podobnie. Od strony
podwórka trwają prace obejmujace dach i zabezpieczenia rynnowe. To ważne, aby cała robota nie została zniszczona zaciekami. Najcięższe prace przeniosły się na parter i do piwnic (sala do rekreacji ruchowej i siłownia). Tam wtoczono ciężkie działa w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wycięto nawet dziurę w murze, aby była możliwość sprawnego usuwania gruzu.

11.06.2012
    Na II pietrze
brudne roboty na ukończeniu. W większości sal podłogi już wylane. Sala komputerowa, korytarze, sala wykładowa już zaczynają być podobne do pracowni szkolnych w czasie wakacyjnego remontu. Sale na Ip jeszcze przed i w czasie tynkowania. Pracownie techniki dentystycznej I i II roku, polerownia, coraz więcej pomieszczen jest już do rozpoznania.    

1.06.2012
    Już czerwiec. Niedługo koniec roku szkolnego, wakacje a po nich… ciag dalszy nauki na Hożej. Tymczasem na Brzeskiej robota posuwa się do przodu. Obie klatki schodowe są przygotowywane do remontu a na IIp trwa wylewanie posadzek. Niestety po wylaniu podłogi, przez 2-3 tygodnie powierzchnia musi wysychać i nie można tam nic więcej robić, ale ekipa dobrze rozłożyła prace i w tym czasie będą robic Ip, parter i piwnice. Będziemy tam za tydzień…

28.05.2012

    Okna już wstawione, na IIp trwa kładzenie tynków i instalacji. Pietro pierwsze gruntowanie scian a na parterze i w piwnicy w dalszym ciagu wyburzanie i murowanie nowych scian. Remont wyszedł na dach a stamtąd rozciągają się ładne widoki na okolicę. Aż szkoda, że nie będziemy tam mieli tarasu…

14.05.2012

    Prace idą jak burza. Na IIp korytarze i sale w wiekszości juz gotowe, na ścianach pracowni komputerowej i w archiwum już położone tynki. Na Ip są kładzione instalacje elektryczne, już widać obie pracownie I roku TD.

7.05.2012
    Już maj. Widoki z balkonu na IIp coraz bardziej optymistyczne. Niestety w związku z niespodziankami jakie wyszły w międzyczasie, prace remontowe się przedłużą. Nie będzie przeprowadzki w czasie wakacji letnich. Nowy rok szkolny zaczniemy na Hożej a jak będzie dalej - czas pokaże. Wewnątrz budynku coraz mniej „demolki" i powoli wyłaniają się poszczególne pomieszczenia. Wszystkie otwory przygotowane są już do nowych okien i drzwi. Kładzione są instalacje elektryczne i różne inne okablowania. Przed naszą ekipą teraz długie prace przy tynkowaniu kilku tysięcy m2 ścian i sufitów oraz wyrównywanie podłoża pod przyszłe podłogi.

18.04.2012
    Dzisiaj zwiedzamy piwnice czyli przyszłą salę do rekreacji ruchowej i siłownię. Prace wyburzeniowe idą na całego. Trzeba wymienić poziomy kanalizacyjne więc z kuciem, ekipa schodzi poniżej podłogi. Na razie nie przypomina to cywilizowanych pomieszczeń wymiana poziomów i wszystkich biegnących w piwnicy rur, będzie gwarantować długie bezawaryjne użytkowanie.

11.04.2012
    Wiosna na Brzeskiej. Słońce, błękit nieba… . Od podwórka jest wreszcie fotka małego kościółka, który stoi na wspólnym naszym terenie. Może kiedyś uda się go odnowić. Otwory na okna na IIp już gotowe, a wewnątrz trwa stawianie nowych ścian i wycinanie miejsc na drzwi do sekretariatu już zrobione, a do gabinetu pani Dyrektor (te przez podwójną ścianę) właśnie się robią.

6.04.2012
    Żarty się skończyły. Jak widać mimo zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, robota idzie pełną parą. Demolka ścian i okien na wyższych piętrach powoli zostaje zastąpiona etapem budowania. Powstają nasze nowe mury. Wyłania się zarys nowych okien, korytarzy i sal. Mimo intensywnej pracy całej ekipy budowlanej, biomy się jednak czy zdążymy w sierpniu z przeprowadzką i niezbędnymi odbiorami koniecznymi przed „wpuszczeniem” uczniów i pracowników. Dodatkowo, oprócz murów, trzeba będzie jeszcze uzupełnić i dokupić wiele rzeczy których nie da rady zdemontować na Hożej. Mamy jednak nadzieję…. i dlatego optymistycznie czekamy na dalszy postęp prac.

28.03.2012
    
Robota w szybkim tempie posuwa się do przodu. Rozwalanie ścian dochodzi już do piwnicy. Ekipa intensywnie pracuje, a spod tynku wychodzi obraz prac lat 50-tych i osiąganie 300% normy! Cegły na skos, mur na okrągło ale budynek stoi!

15.03.2012
   
Niespodzianki odkryte „po drodze”.

6.03.2012  
    Remont rozpoczęty. Etap pierwszy - burzenie zbędnych ścian.  

28.02.2012
    Remont rozpoczęty. Tak wygląda dzisiaj nasza nowa siedziba.
Korytarze Ip i IIp. Tu będzie się toczyło nasze życie na przerwach. Pomieszczenia na parterze mają już wymienione okna. Niedługo takie będą wszędzie. Poniżej po prawej nasza przyszła siłownia. Trzymamy kciuki z wszystkich, którzy będą pracować nad naszą nową siedzibą :)

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego