Rok 2011/2012 - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2011/2012

Z życia szkoły > Wcześniejsze wydarzenia

31.08.2012r. Zakończyła się rekrutacja na I rok Technika dentystycznego i Higienistki stomatologicznej. W tym roku poziom kandydatów był bardzo wysoki. To cieszy, gdyż rokuje owocną prace dla nauczycieli a w przyszłości dobre wyniki na egzaminach zewnętrznych (statystyka rekrutacji). W dniu dzisiejszym szkoła otrzymała wyniki z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe Higienistek stomatologicznych. SUPER!!! Zdało 100%.  
Jest się czym chwalić bo od 2010 r w obu nauczanych w szkole zawodach osiagamy 100% zdawalność na egzaminie zewnętrznym.
W tym roku szkolnym pierwsze klasy w obu zawodach, rozpoczynają edukację wg nowej Podstawy Programowej (dla Technika  dentystycznego i Higienistki stomatologicznej). Jeszcze przed wakacjami p.Dyrektor opracowała na ich podstawie Szkolone Plany Nauczania (przedmioty i godziny na nie przeznaczone) (
plan nauczania TD i plan nauczania HS), do których nauczyciele opracowali nowe programy nauczania. Nie była to łatwa praca, tym bardziej, że pojawiły się nowe przedmioty takie jak j.angielski, j.migowy, podstawy psychologii, a w dotychczasowych przedmiotach nastąpiło szereg zmian.
Dla starszych roczników wszystko zostaje po staremu, ale jeśli komuś powinie się noga i wyląduje na obecnym I roku, to będzie sporo do nadrobienia….
Zmiany w szkole to także zmiany w składzie grona pedagogicznego. Spodziewajcie się nowego nauczyciela z WF, podstaw prawa i ekonomiki, oraz pracowni techniki dentystycznej i pracowni ortodoncji. W sumie 2 Panów i 1 Pani.
Zmiana w organizacji zajęć WF! Uwaga, nie ma już samochodówki….
Nie ma WF na godz. 7.00!!! ale za to jest na 15.30; 16; 17; 18; w szkole LO X im. Królowej Jadwigi w Warszawie ul.Woronicza 8 (
link jak dojechać).

Dużo zmian w nowym roku szkolnym, ale nauka trwa nadal na Hożej.
W poniedziałek o 10.00, zaczynamy nowy roku szkolny 2012/2013.      


29.06.2012r. Koniec roku szkolnego 2011/2012, to pożegnanie absolwentek Higienistki Stomatologicznej, które rozpoczęły naukę w naszej szkole 2 lata temu. 27 wykwalifikowanych Higienistek opuszcza mury naszej szkoły. Wyniki dyplomu będą znane dopiero pod koniec sierpnia, ale sądząc po dobrych nastrojach, o wyniki nie musimy się martwić!!
„Tak niedawno żeśmy się spotkali a już pożegnania nadszedł czas, tyle żeśmy z sobą przeżwali, a dziś już wspomnienia łączą nas…”. Tak można podsumować 2 lata pracy i 2 lata wspólnej drogi zawodowej uczniów i nauczycieli.
Koniec roku szkolnego to okazja do wręczenia Świadectw ukończenia szkoły, nagród i wyróżnień zarówno dla absolwentów jak i dla uczniów pozostałych klas. To czas podziękowań za całoroczną pracę i naukę. To drobne miłe niespodzianki, świadczące o tym, że nawet pozornie małe działania, są ważne dla szkoły, są przez nauczycieli zauważone i docenione.
Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom udanego urlopu, bezpiecznego wypoczynku i powrotu po wakacjach w dobrych nastrojach z chęciami do pracy na cały nowy rok szkolny.
Życzymy wspaniałych słonecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

25.05.2012 r. Odbył się w naszej szkole Dzień otwarty.
Informacje o tym zamieszczone były na naszej stronie, w gazetkach regionalnych oraz na banerach reklamowych w różnych miejscach w Warszawie.
    O godzinie 10:00 Pani dyrektor Dorota Dargiewicz przywitała wszystkich zgromadzonych na Sali gości, przedstawiła rys historyczny szkoły oraz podstawowe zasady pracy w naszej szkole. Następnie głos zabrała nauczycielka Higienistek Stomatologicznych p.Małgorzata Kosińska, przedstawiając zawód Higienistki. O zawodzie technika dentystycznego opowiedział nauczyciel tego zawodu p.Tomasz Pruski. Wszystkie prelekcje były wyczerpujące i dużo wyjaśniły zarówno od strony wiedzy o zawodach jak i o zasadach rekrutacji.
    Po „części teoretycznej” dla gości były przygotowane zajęcia w podgrupach. Była możliwość poddania się profesjonalnemu czyszczeniu zębów, pokaz szczotkowania zębów a dla zainteresowanych techniką dentystyczna, możliwość samodzielnego wykonania prac z poprzednich egzaminów wstępnych. W pracowniach protetycznych goście zapoznawali się z różnymi rodzajami prac, mogli samodzielnie nakładać kompozyt, ceramikę, obserwować pracę techników dentystycznych na różnych etapach wykonywanych prac. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli.
    Na koniec, można było skosztować poczęstunku w ramach „dnia dla zdrowia” jakie corocznie są w naszej szkole. W sumie w ciągu tego dnia odwiedziło nas około 45-50 osób. Było miło a uczniowie szkoły wszystkich kandydatów witali z otwartymi ramionami, opowiadając im dużo o szkole, nauce i poszczególnych przedmiotach. Dla chętnych, czekały niespodzianki w postaci kompletów sztucznych zębów... Teraz, gdy każdy z gości już wie wszystko o naszej szkole, można powiedzieć krótko - do zobaczenia na egzaminach wstępnych i powodzenia!!   

10.05.2012r. pod patronatem fundacji DKMS-Polska, po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku. Akcje organizowały nauczycielki Dorota Kwaśniewska i Małgorzata Grodner. Tydzień wcześniej przedstawiciel Fundacji przeprowadził pogadankę na temat bycia dawcą, abyśmy mogli podjąć decyzję świadomie i w pełni odpowiedzialnie. W dniu dawcy, zarejestrowanych zostało 37 osób. To dobry początek. Będziemy takie akcje organizować każdego roku, mając nadzieję, że może dzięki nam uda się uratować czyjeś życie.

4.04.2012 r. Wielkanocne szkolne śniadanko. Pojawiły sie nowe młodsze twarze. Były życzenia, dzielenie się jajkiem no i oczywiście pyszne jedzonko, które w mgnieniu oka znikało w naszych jamach ustnych i po nieznacznym rozdrobnieniu na powierzchniach żujacych zębów bocznych przechodziło do dalszej części przewodu pokarmowego. Wszystko po prostu rozpływało się w ustach. Niech żałują ci którzy nie byli!! Teraz ferie, prawie tydzień lenistwa i o dziwo nikt nie kazał się niczego uczyć!  

2.04.2012 r. Tradycją naszej szkoły jest własnoręczne wykonanie pisanek wielkanocnych przez uczniów I roku Technika dentystycznego i stroików światecznych przez uczennice Higienistki stomatologicznej. Pomysły na wzory czerpaliśmy z głowy lub zgodnie z uczniowskim zwyczajem - różnych "pomocy dydaktycznych". Z wykonanymi pisankami i stroikami odwiedziliśmy Dom Zasłużonego Pracownika Służby Zdrowia w Warszawie, gdzie jak co roku byliśmy gościnnie przyjęci.  

28.02.2012 r. Są już wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technika Dentystycznego. Przystąpiło do niego w naszej szkole 34 absolwentów czyli wszyscy, którzy ukończyli nasza szkołę w styczniu bieżącego roku.
Zdało, UWAGA 34 !! WSZYSCY!
SUKCES. To już trzeci rok z rzędu, gdy egzamin dyplomowy zdaje 100% uczniów.  Najlepsze wyniki to 90 -95% . Poniżej przedstawiamy trzy najlepsze dyplomy (oczywiście za zgodą ich właścicieli!).
Wszystkim gratulujemy i trzymamy teraz kciuki za Higienistki Stomatologiczne, które będą taki egzamin zdawać już w czerwcu.  

3.02.2012 r. Dzisiaj w szkole odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom Technika Dentystycznego. Zostali przyjęci do szkoły we wrześniu 2009 roku, a dzisiaj są już Technikami Dentystycznymi. Każdy rocznik opuszczający szkołę pozostawia po sobie puste miejsce. Tegoroczni absolwenci, byli klasą wyjątkowo aktywną, pełną inicjatyw, której będzie w szkole bardzo brakowało. Cieszymy się jednak z tego, że wszystkim udało się dotrzeć dzielnie do V semestru i z dobrymi i bardzo dobrymi wynikami zakończyć edukację szkolną. Były nagrody, upominki… Pożegnali się z nami cudnym tortem, oczywiście z domieszką zawodową. Żal się rozstać! Przed nimi teraz kolejny rozdział. Początek pracy zawodowej. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za ich dalsze losy.

Zakończył się także I semestr roku szkolnego 2011/2012. Niektórzy uczniowie młodszych roczników otrzymali wyróżnienia i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za wzorową frekwencję. Na koniec, wszyscy zjedliśmy wspaniały tort.

W dniach od 17 do 19 stycznia 2012 roku absolwenci V semestru Technika Dentystycznego zdawali Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje Zawodowe. Zarówno część pisemna jak i praktyczna okazały się trudniejsze niż bywały dotychczas. Uczniowie, jednomyślnie orzekli, że „skończyły się już łatwe pytania!”. Na uwagę zasługują ambitne zadania części praktycznej, wreszcie dające się wykazać umiejętnością precyzji modelowania i znajomości technologii metaloceramicznej. To miłe, gdyż do tej pory zadania były mało ciekawe i ograniczały się do łyżek, wzorników i koron akrylowych. Ciekawe jak prace zdających zostaną ocenione przez egzaminatorów! Życzymy wszystkim 100%  na dyplomie. Wyniki niestety dopiero 28 lutego.

 

22.12.2011 r.  Jak co roku, w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, spotkaliśmy się na szkolnej Wigilii. Były życzenia, od uczniów dla nauczycieli i od p.Dyrektor dla uczniów i nauczycieli, był opłatek i wspólne kolędowanie. Ze śpiewaniem było różnie, bo dla niektórych chyba słowa okazały się mało znane… na szczęście jedna z koleżanek przyszła z odsieczą grając pięknie kolędę na flecie.
    Punktem kulminacyjnym było przyjęcie Wigilijne przygotowane przez uczniów (pod okiem czujnych pań nauczycielek!) no i oczywiście Mikołaj z prezentami.
Teraz przed nami tydzień lenistwa. Tylko III rok Technika Dentystycznego ma przed sobą pracowity czas na ostatnie uzupełnienie wiedzy, bo przed nimi państwowy egzamin zawodowy i to już 17.01.2012. Trzymamy kciuki i …do siego roku!!!

22.11.2011 r. - Co roku, w trzeci czwartek listopada uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Rzuć palenie razem z nami!". W tym roku organizatorzy akcji odwołali ją, więc my, dla odmiany w trzeci wtorek listopada czyli 22.11, sami zorganizowaliśmy akcję pod hasłem "Rzuć palenie razem z nami i nie tylko". Wyszliśmy ze swoimi badaniami do przechodniów, uczniów i studentów pobliskich szkół i uczelni. Młodzież była zainteresowana badaniami i chętnie widziałaby więcej podobnych akcji w tym miejscu.

07.11.2011 r. - Na przełomie października i listopada odbył się w naszej szkole doroczny konkurs na plakat antynikotynowy, zorganizowany przez nauczycielkę stomatologicznych przedmiotów zawodowych lek. stom. Monikę Nowak, dla uczennic I roku Higieny Stomatologicznej.
Komisja Konkursowa składająca się z pracowników szkoły przyznała 3 główne nagrody:

  • I miejsce dla Pauliny Trzewińskiej za plakat nr 14 „Papieros wyszedł z mody”

  • II miejsce dla Magdaleny Radzimirskiej za plakat nr 15 „A ciebie który zabije ?”

  • III miejsce dla Weroniki Zaczek za plakat nr 2 „Mięczaki wybierają raka, a ty ?”


Przyznano też szereg wyróżnień. I tak:

  • W kategorii – za wyraz artystyczny – plakat nr 17 Julii Zdybał

  • W kategorii – za nowatorskie podejście do tematu – plakat nr 25 Ewy Rusek

  • W kategorii – za oryginalne i chwytliwe hasło - plakat nr 20 Doroty Jankowskiej, plakat nr 23 Moniki Szczodrowskiej oraz plakat nr 3 Anny Kłos


W kategorii – za pracochłonność - plakat nr 11 Dżesiki Bonieckiej


oraz w kategorii – za mocny akcent – plakat nr 9 Magdy Wróbel.


Wszystkie plakaty były interesujące i dobrze wykonane. Na razie cieszą nasze oczy na korytarzu szkolnym, a w ciągu całego roku szkolnego będziemy je prezentować na akcjach prozdrowotnych.

17.10.2011 r.- Dzisiaj odbył się kolejny Jesienny Dzień dla Zdrowia. Na przepyszne sałatki zaprosiły nas uczennice I roku Higieny Stomatologicznej. Były pyszne soki i wspaniałe sałatki warzywne i owocowe i szaszłyki, ale zawierające w swym składzie tylko owoce i kolorowe galaretki. Całe to zdrowe pożywienie bardzo szybko znikało ze stołów, ale chyba nikt nie odszedł głodny. Zobaczcie sami.

27.09.2011 r. - Odbyła się następna w tym roku szkolnym akcja  prozdrowotna na ulicy Brzeskiej. Uczennice przeprowadzały badania i instruktaże cieszące się dużym powodzeniem. Okoliczni mieszkańcy już zaczynają nas tam rozpoznawać.

16.09.2011 r. - Byliśmy na dorocznym integracyjnym pikniku w Powsinie. Wszyscy  się świetnie bawili.

13.09.2011 r. - Zorganizowaliśmy pierwszą w tym roku szkolnym akcję prozdrowotną na nowym dla nas terenie: przy ul. Brzeskiej 6 w Warszawie. Akcja odbywała się na ulicy i była adresowana do przechodniów i mieszkańców dzielnicy. Pogoda była piękna i adresaci dopisali. Wszyscy  chętnie poddawali się badaniom i z ciekawością i z zainteresowaniem słuchali wskazań naszych uczennic higieny stomatologicznej.

01.09.2011 r. - Witamy w Nowym Roku Szkolnym 2011/2012. Zaczynamy nowy rok nauki.  I oczywiście czekamy na wakacje ;), ale w międzyczasie będzie się działo...

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego