Rok 2012/2013 - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2012/2013

Z życia szkoły > Wcześniejsze wydarzenia

28.08.2013r. Zakończyła się rekrutacja do naszej szkoły. Kandydatów było dużo. 105 na Technika Dentystycznego i aż 75 na Higienistkę Stomatologiczną. Liczba miejsc niestety ograniczona do 42 w każdej klasie.
Poziom kandydatów na TD dość wysoki w zakresie uzdolnień manualnych ale świadectwa ukończenia szkoły średniej na poziomie bardzo słabym. Ogólnie limit punktów był wyższy o 3p w stosunku do roku ubiegłego (przy tych samych kryteriach punktacji).
Na Higienistkę Stomatologiczną było dużo więcej chętnych niż rok temu. Ogólny poziom kandydatek był b.wysoki, najlepszym dowodem jest to, że aby zostać przyjętym do szkoły trzeba było uzyskać tzw maxa czyli pełne 10 punktów.

Wszyscy spotkamy się 2.09.2013r o godzinie 10 na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

28.06.2013r. to historyczna data dla naszej szkoły.
Po raz pierwszy w siedzibie na Brzeskiej odbyło się zakończenie roku szkolnego i wręczenie świadectw ukończenia szkoły dla absolwentek Higienistki Stomatologicznej.
Ale zaczynając od początku… z sentymentem, w dekoracji została umieszczona nasza tablica adresowa Hoża 88.  Zaskoczenie, nasz sztandar na podeście, nie mieści się na wysokości Sali!
Takie niespodzianki na wstępie, a było ich jeszcze kilka. Uroczystość jak zwykle rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Wysłuchaliśmy Gaude Mater i Hymnu Państwowego w pełnej 4 zwrotkowej wersji. Następnie zamiast wystąpienia p.Dyrektor, nastąpiło wystąpienie młodzieży, która na ręce p.Dyrektor złożyła podziękowanie za trud związany z przeniesieniem szkoły, to była chwila, której p.Dyrektor się nie spodziewała i ta miła niespodzianka stała się początkiem kolejnego wystąpienia. P.Tomasz Pruski, odczytał podziękowania grona pedagogicznego dla p.Dyrektor, za trud, za zaangażowanie i za cały ogrom pracy organizacyjnej związanej z przeniesieniem siedziby szkoły, które p.Dyrektor wzięła na swoje barki. Było porównanie do przejścia przez Morze Czerwone i jeszcze wiele innych podniosłych słów. Były kwiaty, pamiątkowa książka ze zdjęciami p.Dyrektor z przeprowadzki i nowej siedziby na Brzeskiej. To dopiero była niespodzianka! P.Dyrektor była b.wzruszona i z łezką z oku dopiero po chwili podjęła dalszą część uroczystości.  
A dalej, poszło już utartym szlakiem. Wręczenie świadectw ukończenia szkoły dla absolwentek Higienistki stomatologicznej, odebranie od nich przyrzeczenia, rozdanie nagród za bardzo dobre wyniki w nauce, dla uczniów ze wszystkich klas. Były także nagrody specjalne dla 2 uczniów wyróżniających się w wykonaniu prac praktycznych na pracowni techniki dentystycznej, oraz dla uczniów ze 100% frekwencją.  Były podziękowania i nagrody za prace w Radzie Uczniów i w kółku „Poznajmy Warszawę”.
P. Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc jaką włożyli w przenoszenie szkoły. Absolwentki żegnały się z nami tortem, uczniowie przygotowali dla nauczycieli i pracowników szkoły poczęstunek, a nauczyciele
dla wszystkich uczniów lody z bitą śmietaną…, które przy tej temperaturze i towarzyszących emocjach były super pomysłem.
Wszyscy w miłej,  rodzinnej atmosferze zakończyliśmy rok szkolny 2012/13, rok trudny, meczący, rok pełen zmian i historycznych przełomów. Jednak rok będący krokiem do XXI wieku dla Szkoły dotąd na Hożej 88 a od teraz, na Brzeskiej 12.  
Wszystkim życzymy aktywnych wakacji, czynnego wypoczynku, relaksu od pracy na łonie natury lub w innych sprzyjających relaksowi okolicznościach. Spotkamy się w nowym roku szkolnym, dojrzalsi o rok, a nowych „Pierwszaków” powitamy już w siedzibie na Brzeskiej.

6.06.2013r. Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym, odbył się dzień otwarty w naszej szkole.
Mieliśmy obawy, czy kandydaci odnajdą nas pod nowym adresem siedziby szkoły, ale nie było z tym problemu. Odwiedziło nas ponad 60 osób. Przy wejściu do szkoły witali ich nasi uczniowie, wręczając informacje o szkole i małe niespodzianki.
Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor krótkim wystąpieniem o szkole, następnie nauczyciele przedstawili niuanse kształcenia w obu zawodach. Pani Małgorzata Kosińska przedstawiła zawód Higienistki stomatologicznej a pan Tomasz Pruski - Technika dentystycznego. Na  koniec pani Dyrektor przedstawiła zasady rekrutacji, odpowiedziała na kilka pytań zadanych przez kandydatów i młodzież udała się do różnych sal gdzie były przygotowane dla nich przez nauczycieli spotkania tematyczne takie jak: prace z egzaminu wstępnego, do wglądu i do wykonania przez kandydatów; wykonywanie prostych prac takich jak łyżki indywidualne, odlewanie modeli; ustawianie zębów; ceramika; praca z kompozytem; ortodoncja;  modelowanie szkieletów; oświata zdrowotna; pokazy czyszczenia zębów;  demonstrowanie zabiegów wykonywanych przez higienistki stomatologiczne; oraz bezpośrednie spotkania z uczniami.
Zainteresowanie było duże, kandydaci pytali o szczegóły zawodowe oraz rozmawiali z uczniami o zasadach życia w naszej szkolnej społeczności.    
Wszyscy wychodzili zadowoleni i nasyceni szkołą, pełni nadziei, że to właśnie oni staną się naszymi uczniami od września 2013r.

27.03.2013 r. W środę ostatni raz składaliśmy sobie nawzajem najlepsze świąteczne życzenia Wielkanocne w starym budynku szkoły. Tą cudowną uroczystość zaburzały porozstawiane kartony, które świadczyły o rychłym odejściu do nowej siedziby szkoły. Tą smaczną uroczystość przygotowali nam uczniowie. Wracamy już we wtorek.

25.03.2013 r. przed Wielkanocą. Jak co roku, uczniowie pierwszego rocznika techniki dentystycznej przygotowywali dzisiaj wielkanocne pisanki i stroiki dla pensjonariuszy Domu Zasłużonego Pracownika Służby Zdrowia. W tym roku królowały gniazdka , piórka i pisanki własnej roboty. Wszystko wyglądało imponująco. Pisanki wykonane przez uczniów, są niespodzianką dla wielu naszych przyjaciół, których odwiedzamy przed Świętami.

19.03.2013 r.  Jak co roku dzisiaj odbył się “Wiosenny Dzień dla Zdrowia” przygotowany przez uczennice I roku Higieny Stomatologicznej, który połączono z badaniami ciśnienia krwi i zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Do pysznych sałatek uczennice rozdawały owocowe soczki. To był ostatni dzień sałatkowy w siedzibie Szkoły na ulicy Hożej 88, bo następny odbędzie się już w naszej nowej siedzibie na ul. Brzeskiej 12.

28.02.2012 r. Są już wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie Technika Dentystycznego. Przystąpiło do niego 31 absolwentów czyli wszyscy, którzy ukończyli naszą szkołę w styczniu bieżącego roku.
Zdało, UWAGA
... 31 !! WSZYSCY! SUKCES.
To już czwarty rok z rzędu, gdy egzamin dyplomowy zdaje 100% uczniów.  12 naszych absolwentów uzyskało powyżej 92% z części praktycznej. Poniżej przedstawiamy trzy najlepsze dyplomy (oczywiście za zgodą ich właścicieli).   

25.01.2013 r. W  naszej szkole odbyło się pożegnanie absolwentów III roku Techniki Dentystycznej i uroczyste wręczenie świadectw potwierdzających ukończenie szkoły.
Jest to rocznik 2010-2013, który jako ostatni zaczął naukę na Hożej i na Hożej ją ukończył.
Wszyscy zgodnie mówili, że ciężko jest się rozstać z murami naszej szkoły w których  zdobyli nowe przyjaźnie, doświadczenia i gdzie od podstaw nabyli  umiejętności pozwalających  nazywać ich Technikami Dentystycznymi. Wszyscy mają już za sobą najtrudniejsze, czyli Egzamin Zawodowy. Na jego wyniki musimy poczekać do 28 lutego. Pożegnanie uwieńczył wspaniały tort przygotowany przez tegorocznych absolwentów. Pozostaje nam jeszcze raz życzyć im wielu sukcesów zawodowych oraz determinacji w osiąganiu zamierzonych celów.
Zakończyliśmy również I semestr nauki dla pozostałych uczniów Techniki Dentystycznej oraz Higieny Stomatologicznej.

21.12.2012 r. W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, jak co roku w szkole odbyła się Wigilia. P.Dyrektor, uczniowie i nauczyciele przy jednym stole to dla większości pierwszaków niespodzianka. Starsze roczniki już się do tej rodzinnej atmosfery przyzwyczaiły. Kolędy grane na flecie i śpiewane, życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólna wieczerza, stworzyły ciepłą i miłą atmosferę. Pojawił się nawet Mikołaj ze Śnieżynkami i prezentami. Niektórzy nauczyciele zawitali do nas ze swoimi pociechami, a ciocie-uczennice dały się poznać od dotąd nieznanej strony, zdolnych opiekunek. Mimo, że zastawiony potrawami stół powoli pustoszał biesiadnicy toczyli wspólne rozmowy, robili zdjęcia, pojedyncze i grupowe. Gdy wigilia dobiegła końca, wszyscy wspólnie posprzątali i przygotowali sale na zajęcia już w nowym 2013 roku.
Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia a w nowym 2013 roku samych sukcesów i trafionych tematów na egzaminach zawodowych w styczniu i czerwcu. Następna Wigilia już na Brzeskiej!
Do siego roku.

30.11.2012 r. Zorganizowaliśmy tradycyjne Polskie wróżby andrzejkowe. Były różne czary-mary, wróżby i wszyscy się świetnie bawili.

12.10.2012 r. W naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor wręczyła pierwszym rocznikom indeksy. Całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek.

24.09.2012 r. Jesienny Dzień dla Zdrowia. Uczennice I roku Higieny Stomatologicznej przygotowały przepyszne i zdrowe sałatki warzywno-owocowe.  Jest to kolejna akcja promująca zdrowe nawyki żywieniowe wśród naszych uczniów.

3.09.2012 r. Witaj Szkoło! Rozpoczął się kolejny rok szkolny 2012/2013. Wszystkim naszym uczniom i nauczycielom życzymy wytrwałości i sukcesów w nauce.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego