Rok 2013/2014 - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2013/2014

Z życia szkoły > Wcześniejsze wydarzenia

27.06.2014 r. – koniec roku szkolnego i pożegnanie II klasy Higieny Stomatologicznej.
“Nadeszła właśnie chwila, której wyczekiwaliśmy już od pierwszych dni roku szkolnego. Stoimy teraz tutaj, lecz myślami większość z nas jest już daleko stąd. Przemierzamy góry, jeziora, doliny… Jednak dla nas, absolwentów, jest to chwila szczególna, gdyż oto ostatni już raz oczekujemy na wręczenie świadectw w murach tej szkoły. Każdy z nas zapewne myśli, co wyniósł z tego miejsca, czego się nauczył, co jeszcze mógł uczynić, aby doskonalić siebie. Dochodzimy jednak do refleksji, że tę szkołę zapamiętamy na zawsze. Tak jak matka nie odchodzi od swego dziecka, tak i my będziemy myślami krążyć wokół tej szkoły. “

22.05.2014r. Dzień otwarty
Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym, odbył się dzień otwarty w naszej szkole.
W ciągu dnia odwiedziło nas dużo kandydatów. Szkoda, że nie wszyscy przyszli na spotkanie od 10.00 bo wiele ważnych informacji ich ominęło. Przy wejściu do szkoły witali ich nasi uczniowie, wręczając informacje o szkole.
Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor krótkim wystąpieniem o szkole, następnie przewodnicząca Rady Uczniów i nauczyciele przedstawili niuanse kształcenia w obu zawodach. Na  koniec pani Dyrektor przedstawiła nowe zasady rekrutacji, odpowiedziała na szereg pytań zadanych przez kandydatów i młodzież udała się do różnych sal gdzie były przygotowane dla nich przez nauczycieli spotkania tematyczne takie jak: prace z egzaminu wstępnego z lat poprzednich, do wglądu i do wykonania przez kandydatów; wykonywanie prostych prac takich jak łyżki indywidualne, odlewanie modeli; ustawianie zębów; ceramika; praca z kompozytem; ortodoncja;  modelowanie szkieletów; oświata zdrowotna; pokazy czyszczenia zębów; demonstrowanie zabiegów wykonywanych przez higienistki stomatologiczne; oraz bezpośrednie spotkania z uczniami.
Najwięcej emocji budził brak sprawdzianu manualnego przy rekrutacji na Technika dentystycznego i obawy, czy kandydaci w przyszłości poradzą sobie z wykonywaniem prac zawodowych. Po kilku próbach, widać, że efekty wykonania były różne.
Zainteresowanie było duże, kandydaci pytali o szczegóły zawodowe oraz rozmawiali z uczniami o zasadach życia w naszej szkolnej społeczności.    
Wszyscy wychodzili zadowoleni i nasyceni szkołą, pełni nadziei, że to właśnie oni staną się naszymi uczniami od września 2014r.
Nabór już się rozpoczyna od poniedziałku, więc czasu na decyzje zostało mało.
Cała społeczność szkoły trzyma kciuki za mądre i przemyślane decyzje naszych kandydatów.

15.04.2014 r.  Jak co roku przed Świętami. Uczniowie I roku technika dentystycznego wykonali pisanki i odwiedzili pensjonariuszy Domu Zasłużonego Pracownika Służby Zdrowia w Warszawie.
W szkole odbyło się spotkanie wielkanocne, przygotowane przez uczniów z higieny i techniki, pod czujnym okiem wychowawców klas. Frekwencja dopisała. Po krótkich życzeniach wszyscy delektowali się tym co było na stole. Wszystkie potrawy przygotowane były samodzielnie przez uczniów i były bardzo smakowite.
Wesołych Świąt i do zobaczenia po świętach!!

24.01.2014 r. Choć za oknem zima i  -15*C w szkole gorąca uroczystość- zakończenie roku szkolnego dla V semestru technika dentystycznego.
To wyjątkowa chwila, dla nauczycieli, wychowawcy i dyrektora szkoły. Kolejne pokolenie techników dentystycznych opuszcza mury naszej szkoły.
To był wyjątkowy rocznik. Z 42-ch osób rozpoczynających naukę w 2011 roku na Hożej, do końca doszło 34 uczniów. Wszyscy przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i mamy nadzieje, że z powodzeniem odbiorą pod koniec lutego dyplomy zawodowe.
Na razie ukończyli szkołę, otrzymali świadectwa i wiele Certyfikatów potwierdzających udziały w profesjonalnych szkoleniach zawodowych. Złożyli przyrzeczenie Absolwenta. To jedno z ostatnich pokolenie, które lata edukacji realizowali w dwóch naszych siedzibach na Hożej i na Brzeskiej.
Żeby nauczyciele o nich nie zapomnieli, każdy dostał pięknego kła, własnorecznie wykonanego, odlanego z metalu, wraz z wierszykiem, który całkiem rozbrił nasze grono pedagogiczne!
Było pięknie, uroczyście i momentami rzewnie… Zarówno dla uczniów jak i dla grona pedagogicznego to zawsze wzruszające chwile. Przez okres 2.5 roku zżyliśmy się ze sobą i teraz żal się rozstać… Syndrom pustego gniazda? Kto wie?
Ale jak to w szkole, we wrześniu będzie znów nowy nabór… a za rok kolejne łzy rozstania.
Teraz nasi uczniowie to juz nasi nowi koledzy Technicy Dentystyczni, pełni energii i zapału do pracy oraz głodni wiedzy, bo tego, że wciąż trzeba się rozwijać zawodowo, nauczyli się w szkole.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy satysfakcji z wykonywanego zawodu, powodzenia w pracy i życiu osobistym, odnalezienia swojego miejsca w tak wielkim świecie techniki dentystycznej i ortodoncji.

20.12.2013 r. W ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia zorganizowana przez uczniów i nauczycieli. Uroczystość rozpoczęła, krótki przemówieniem przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nina Gruszka. Po krótkim wstępie mieliśmy zaszczyt wysłuchać krótkiego przedstawienia “Dziewczynka z zapałkami”. Dzięki naszym aktorom występ był zabawny i wszyscy słuchali z zaciekawieniem. Następnym etapem uroczystości było krótkie zdanie relacji z akcji “Szlachetna paczka”. Po krótkim “wykładzie” wysłuchaliśmy tekstu z Pisma Świętego i wszyscy razem śpiewaliśmy kolędy. W tak pięknych chwilach nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który przybył do Nas z worem prezentów dla najmłodszych pociech. W śród zaciekawionych i rozbawionych maluchów znalazł się wstydliwy chłopiem, do którego Mikołaj musiał podejść osobicie aby wręczyć prezent. Gdy juz wszystkie prezenty były rozdane Święty Mikołaj rozdał wszystkim smakowite cukierki.  Po części mniej oficjalnej nastapił czas na życzenia od Pani Dyrektor oraz Grona Pedagogicznego i oczywiście czekał Nas słodki poczęstunek.

06.12.2013 r. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasza szkoła brała udział w akcji “Szlachetna Paczka”. Za zebrane pieniądze kupiliśmy jednej rodzinie najpotrzebniejsze artykuły spożywcze, chemia, pomoce szkolne, odzież. W piatek (06.12.) oznakowane paczki trafiły do magazynu i będą podarowane tuż przed świętami.

28.11.2013 r. Jak stary zwyczaj karze w Naszej Szkole odbyły się Andrzejki. Imprezę zorganizowały koleżanki z I higieny. Było mnóstwo wróżb andrzejkowych na wszystkie tematy: od uczuć, przez przyszłe zawody, finanse czy szkolne „przewidywania”, lanie wosku, andrzejkowe serce, wrózba z jabłkiem oraz andrzejkowe szpilki. Wszyscy bawili sie wyśmienicie.

26.11.2013 wtorek rano, siedziba Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych w Warszawie, to wazny dla szkoły dzień. Ponieważ właśnie dzisiaj, Europejski Dom Spotkań, fundacja Nowy Staw z nami w Partnerstwie podpisała projekt unijny „Podniesienie jakości kształcenia stomatologicznego gwarancją przyszłego zatrudnienia”. W ramach tego projektu w okresie jego trwania tj 1 XI 2013 - 30 VI 2015 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego będą dla naszych uczniów finansowane szkolenia i zakup niektórych urządzeń na te szkolenia, płatne staże dla najzdolniejszych uczniów. To dla szkoły wielkie wyzwanie ale także szansa na rozwój oferty edukacyjnej na teraz i na przyszłość.
Dodatkowo Europejski Dom Spotkań w ramach innego projektu w ramach EFS organizuje dla naszych nauczycieli szkolenia, które będą cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Tematem tych szkoleń jest dla nauczycieli Technika dentystycznego - wykonanie Epitez twarzy oraz CAD CAM od strony gabinetu dentystycznego dla nauczycieli Higienistki Stomatologicznej.

Projekty Unijne

23.11.2013 r. Odbyło się w szkole spotkanie pod sentymentalnym tytułem „Spotkanie przyjaciół Hożej”. Wśród zaproszonych gości były tak znakomite osoby jak Prof. Leszek Kryst, dr. Andrzej Krocin, p Andrzej Grzybowski, nasi absolwenci-tym razem jako pracodawcy i właściciele firm w których nasi uczniowie realizują praktyczną naukę zawodu, absolwenci, szczególnie z roczników 1950-1954, byli nauczyciele, sami przyjaciele doskonale znający nasza stara siedzibę na Hożej.
Celem spotkania było przedstawienie nowej siedziby na Brzeskiej, pochwalenie się tym co osiągnęliśmy ale jednocześnie pokazanie , ze nie zapomnieliśmy o tym skąd przyszliśmy. Mamy bowiem małe „muzeum” w którym nasi byli absolwenci mogli poczuć się jak u siebie….
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Nie tylko zęby”, na której uczniowie , nauczyciele i pracownicy szkoły przedstawili swoje prace plastyczne, biżuterię, rzeźby, obrazy, grafiki, robótki ręczne, hafty, prace w ceramice i drewnie. Nie da się opisać jak piękne rzeczy wyszły spod naszych rąk. To trzeba było zobaczyć!
Wszyscy goście byli wzruszeni, niektórzy żegnali się z nami mając łzy w oczach. Łzy szczęścia, że ich szkoła jest teraz tak piękna i nowoczesna. Podkreślali przejście szkoły do XXI wieku i razem z nami cieszyli się z jej wielkiego rozwoju.

23.11.2013r. mgr Małgorzata Grodner wraz z uczennicami Techniki dentystycznej zorganizowała wystawę prac artystycznych uczniów naszej szkoły zatytułowaną "Nie tylko zęby". Otwarcie wystawy połączone było z organizacją "Dnia Przyjaciół Hożej". Pomysłodawczynią wystawy była uczennica II roku Techniki dentystycznej Joanna Bielińska. Współorganizatorkami wystawy były koleżanki Joanny z klasy Małgorzata Szostakiewicz i Katarzyna Rydlewska. Wystawa była bardzo udaną inicjatywą, w którą zaangażowała się spora grupa uczniów, mająca potrzebę podzielenia się z innymi swoją pasją. Okazało się, że wśród naszej młodzieży, ale nie tylko, bo również wśród nauczycieli znalazły się osoby, które przyniosły owoce swoich pasji w celu zaprezentowania ich na wystawie. Na wystawie zgromadzono bardzo dużo prac artystycznych uczniów naszej szkoły.

14.10.2013r. W naszej Szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość została rozpoczęta krótkim przemówieniem przewodniczącego Rady Uczniów. W imieniu wszystkich uczniów złożył najserdeczniejsze życzenia całemu Gronu Pedagogicznemu, a Nasza Szanowna Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich pracowników Szkoły na słodki poczęstunek, który zakończył się wypadem do kina na film “Wałęsa. Człowiek nadziei”.

20.09.2013r. Zgodnie z tradycja naszej Szkoły zorganizowaliśmy piknik integracyjny w Powsinie. Koledzy ze starszych roczników zorganizowali dla pierszaków gry-niespodzianki.

2.09.2013r. Początek nowego roku szkolnego 2013/2014 na Brzeskiej w innej niż dotychczas scenerii. Sala gimnastyczna, dużo miejsca,  krzesła, to coś nowego dla tych co pamiętają Hożą. Baliśmy się, czy kandydaci do szkoły odnajdą nas na Brzeskiej, a tymczasem chętnych było więcej niż rok temu. Ponad 100 kandydatów na technika dentystycznego i ponad 70 na higienistkę stomatologiczną. Niestety liczba miejsc ograniczona do 42 w obu zawodach. Wszyscy nowi uczniowie, na początek roku szkolnego stawili się niemal w komplecie. Stara wiara też dopisała, najwyraźniej trochę już stęskniona za murami nowej szkoły. Pani dyrektor odczytała list jaki p.dr Andrzej Krocin przekazał na jej ręce. List pełen ciepła, serdeczności i wspomnień ale także z przesłaniem dla uczniów i nauczycieli. „Być maksymalistą w minimalizmie”, „kształcić przez empatię” to główne myśli skierowane do społeczności szkoły. Pani dyrektor zachęciła wszystkich do intensywnej pracy, gdyż tylko taka praca przynosi owoce w postaci zdanego dyplomu zawodowego. Dowiedzieliśmy się także o planowanej na dzień 4.09 otwarciem szkoły, z udziałem Marszałka Województwa Mazowieckiego p.Adama Struzika. Tak więc w środę pełna gala… Po oficjalnej uroczystości wszyscy udali się do swoich pracowni na spotkanie z wychowawcami.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego