Rok 2014/2015 - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2014/2015

Z życia szkoły > Wcześniejsze wydarzenia

26.06.2015 r. - po 10 miesiącach nauki, przyszła pora zakończyć rok szkolny 2014/2015. Kolejny rocznik techników i higienistek opuszcza nasze mury. Technicy w styczniu, higienistki w czerwcu. To były ostatnie roczniki, które pamietały jeszcze Hożą! Tak oto historia juz przeniosła nas całkiem na Brzeską. Było dużo podziękowań, kwiatów, a koleżanka z I TD. Paulina Pruszyńska, uświetniła uroczystośc piosenką.

Koniec roku szkolnego to poczatek wakacji, poczatek wypoczynku, zasłuzonego relaksu dla wszystkich! I nauczyciele i uczniowie i pracownicy szkoły, i pani dyrektor, dla wszystkich był to pracowity rok, a więc... bawcie sie dobrze, wypoczywajcie i z nowymi siłami wracajcie od września do szkoły.

Reaktywacja Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa
Techników Dentystycznych

21.05.2015 r. - Zgodnie z planem, w dniu dzisiejszym, odbył się dzień otwarty w naszej szkole.
Odwiedziło nas wielu kandydatów do obu nauczanych w szkole zawodów. Przy wejściu do szkoły witali ich nasi uczniowie, wręczając informacje o szkole i małe niespodzianki.
Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor krótkim wystąpieniem o szkole, następnie nauczyciele przedstawili niuanse kształcenia w obu zawodach. Pani Małgorzata Kosińska przedstawiła zawód Higienistki stomatologicznej a pan Tomasz Pruski - Technika dentystycznego. Na  koniec pani Dyrektor przedstawiła zasady rekrutacji, odpowiedziała na kilka pytań zadanych przez kandydatów i młodzież udała się do różnych sal gdzie były przygotowane dla nich przez nauczycieli spotkania tematyczne takie jak: prace z egzaminu wstępnego, do wglądu i do wykonania przez kandydatów. Kilka osób spróbowało swoich sił i trzeba przyznać, niektóre prace wyglądały bardzo obiecująco.
Kandydaci mieli możliwość zapoznać się z zasadami wykonywania prostych prac takich jak łyżki indywidualne, odlewanie modeli; ustawianie zębów; praca z kompozytem; ortodoncja;  modelowanie szkieletów; a w gabinecie stomatologicznym także odbyły się pokazy czyszczenia zębów; demonstrowanie zabiegów wykonywanych przez higienistki stomatologiczne; oraz bezpośrednie spotkania z uczniami.
Zainteresowanie było duże, kandydaci pytali o szczegóły zawodowe oraz rozmawiali z uczniami o zasadach życia w naszej szkolnej społeczności.    
Wszyscy wychodzili zadowoleni i nasyceni szkołą, pełni nadziei, że to właśnie oni staną się naszymi uczniami od września 2015r.

06.05.2015 r. - zgodnie z tradycją Naszej Szkoły odbył sie "Dzień dla zdrowia". Uczennice z Higieny Stomatologicznej przygotowały pyszne i zdrowe sałatki owocowe i warzywne. Sałatki były tak pyszne, że bardzo szybko zrobiły sie puste miski.

01.04.2015 r. - świetowaliśmy w Naszej Szkole Wielkanoc. Uczniowie wraz z Gronem Pedagogicznym spotkali się w jednej sali na wielkanocym poczęstunku. Na stołach znalazły się tradycyjne świąteczne potrawy przygotowane przez uczniów. Całą uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor składając najserdeczniejsze życzenia, niech radość i pokój, które przynosi Nam Zmartwychwstały - źródło siły i nadziei - towarzysza nieustannie w codziennym życiu.

06.02.2015 r. – pożegnanie ostatniego rocznika, który rozpoczynał naukę jeszcze w dawnej siedzibie szkoły, na ul. Hoża 88. Tym momentem zamykamy przeszłość związaną z dawną lokalizacja. III rok Techniki Dentystycznej ukończyło 37 osób. Uroczyście złożyli przysięgę i te cudowne chwilie zakończyli słodkim tortem.

Przyrzeczenie  absolwentów
Przyrzekam uroczyście przed Bogiem
I w obecności tego zgromadzenia,
Że będę uczciwie, wiernie i dokładnie
Wypełniać obowiązki wynikające z mojego zawodu.
Będę powstrzymywać się od wszelkich poczynań
Szkodliwych, złośliwych, występnych.

Będę czynić  wszystko, co jest w mojej mocy,
Aby podnieść poziom mojego zawodu.

Będę pamiętać, że dobro pacjenta jest na pierwszym miejscu.
Będę dochowywać tajemnicy zawodowej.

Będę pamiętać o zasadzie :  „przede wszystkim nie szkodzić”.

Będę wspomagać sztukę lekarską  w  mojej pracy.

19.12.2014 r. Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Spędzonych wśród zapachu świerkowych gałązek w gronie najbliższych i przyjaciół oraz wielu sukcesów w Nowym Roku życzy Dyrektor i Społeczność Medycznej Szkoły Policealnej Nr 3 w Warszawie.

14.10.2014r.- Tradycją naszej szkoły stało się, że uczniowie organizują uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela dla pracowników naszej szkoły. Chociaz tak małym gestem możemy podziękować pracownikom szkoły w trud włożony w nasza edukacje oraz wychowanie. Po krótkiej uroczystości oraz skromnym posiłku uczniowie oraz nauczyciele wybrali się na film “Bogowie”.

18.09.2014r.- W tym roku szkolnym, piknik był wyjątkowy, ponieważ spotkaliśmy się w piękny, wrześniowy, słoneczny dzień na nadwiślańskiej plaży. Tradycyjnie, rozegraliśmy mecz piłki siatkowej, tym razem plażowej, następnie odbyły się otrzęsiny dla uczniów I roku techniki dentystycznej i higieny stomatologicznej. Zadania przygotowane dla „pierwszaków”, ubawiły wszystkich ihumory dopisywały do samego końca. Piknik, jak zwykle, zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek.

1.09.2014r.- nasi uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Całe grono Pedagogicznie oraz uczniowie zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły – p. Dorotę Dargiewicz.
Dyrektor życzył uczniom powodzenia i wytrwałości w realizowaniu swoich celów. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami .Miło było zobaczyć znajome twarze, wymienić się wrażeniami z wakacji.
Uczniowie pełni nadziei i optymizmu wrócili do pracy i nauki, licząc na same sukcesy.

 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego