Rok 2015/2016 - Medyczna Szkoła Policealna nr 3 im. dr Andrzeja Krocina w Warszawie ZAPRASZAMY!

Szukaj
Kontakt
Historia szkoły
Aktualności
Idź do spisu treści

Menu główne

Rok 2015/2016

Z życia szkoły > Wcześniejsze wydarzenia

26.08.2016 r. - odbyła się rekrutacja uzupełniająca na kierunek technik dentystyczny.
Sprawdzian z predyspozycji manualnych składał się z dwóch zadań:
I zadanie - rysunek odręczny węglem:
Treść zadania - "Wykonaj węglem rysunek liniowy otrzymaj miski gumowej w skali 1,5 :1 (powiększając o połowę). Rysowany obiekt powinien znajdować sie w takiej pozycji, aby fragment wnętrza stojącej miski był widoczny" - czas pracy 45 minut.
Treść zadania - "Zachowując bryłę mydła, wykonaj płaskorzeźbę otrzymanego guzika/cytrynki w skali 2:1 (powiększając dwukrotnie) - czas pracy 90 minut.

Do egzaminu podeszło 16 osób i zostało przyjetych 14 osób.

24.06.2016 r. - odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia Dyrektora Szkoły. Szczególne słowa Dyrektor skierował do nauczycieli, dziękuijąc za okazane wsparcie i zaangażowanie, poczym zostały wręczone świadectwa, dyplomy oraz nagrody absolwentom. Pożegnalismy 29 wspałych dziewczyn z klasy Higienistki Stomatologicznej.

Dziękujemy! Za serce, usmiech i dobre słowo, zachęty do pracy gdy nic się nie udawało i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że mozemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że liczymy się i jestesmy ważni.


                                                                       Uczniowie II klasy Higienistki Stomatologicznej 2014-2016.

Zakończyliśmy rekrutacje zasadniczą. Do egzaminu przystapiło 22 osoby a zostało przyjętych 17 osób. Komisja Rekrutacyjna ustaliła, że próg punktowy warunkujący zdanie sparwdzianu z predyspozycji manualnych wynosi 20 punktów, co stanowi 50 % możliwej do zdobycia sumy punktów.
Egzamin składał się z dwóch zadań:

I zadanie- rysunek odręczny weglem

"Wykonaj węglem rysunek liniowy otrzymanego palinika w skali 2:1 (powiększając dwukrotnie). Rysowany obiekt powinien znajdować się w pozycji stojącej, wylot powietrza po prawej stronie" - czas wykonania 45 minut.

II zadanie - rzeźba w bryle mydla

"Zachowując bryłe mydła, wykonaj płaskorzeźbę otrzymanego guzika/cytrynki w skali : (powiększając dwukrotnie)" - czas wykonania 90 minut.

Uczennice II roku zawodu Higienistka Stomatologiczna odbyły krótkie szkolenie w Szkole Ratownictwa na ul. Brzeskiej 12.
Bardzo dziekujemy
za zorganizowanie oraz zaangażowanie w przeprowadzeniu bardzo interesujących zajęć z działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz przybliżenia pracy ratowników medycznych naszym uczennicom.               

Dnia 21.04.2016 r. odbył się dzień sałatkowy. Higienistki przygotowały zdrowe i pyszne sałatki.Witaminy trzy bardzo  są pomocne:
A na dobry wzrost,

B na kości mocne
i do tego E, żeby dobrze poczuć się.

Nie jedz chipsów, nie pij coli,
bo cię brzuszek dziś rozboli.

Jedz owoce i warzywa,
bo to zdrowo cię odżywia.

Dużo sporu, dużo ruchu,
trzymaj formę super Zuchu

W dniach 18.04 i 19.04 uczennice I  i  II roku higienistki stomatologicznej przeprowadziły prelekcje dl uczniów  szkoły podstawowej. Tematyka prelekcji  dotyczyła zagadnień związanych z dbałością o prawidłowy rozwój  narządu żucia i utrzymanie zębów w jak najlepszym stanie . Nasze uczennice przekazały dzieciom wiadomości  dotyczące mechanizmu powstawania  próchnicy, sposobów prawidłowego  szczotkowania zębów, oczyszczania przestrzeni  międzyzębowych i języka.  Omówiono również zasady racjonalnego odżywiania, pokarmy kariostatyczne i kariogenne ze szczególnym uwzględnieniem wpływu cukru na uzębienie.
W czasie prelekcji omówiono  także  zagadnienia  profilaktyki profesjonalnej oraz profilaktyki fluorkowej grupowej. Prelekcja połączona była z  wieloma innymi formami nauczania co bardzo podnosiło jej atrakcyjność.
Ostatnim  punktem spotkania z dziećmi był mały konkurs związany z podsumowaniem przekazanej dzieciom  wiedzy , który wykazał, że podopieczni  zapamiętali dużo wiadomości.
Na prelekcji obecni byli także nauczyciele , którzy przybyli z dziećmi oraz przedstawiciele rodziców dzieci.
Dobre przygotowanie prelekcji i rzetelne jej przeprowadzenie wskazuje , że   nasze uczennice zdają sobie sprawę z faktu, że ich działaniom  profilaktyczno- leczniczym w przyszłej pracy musi towarzyszyć edukacja zdrowotna.
Pamiętajmy , że w skali rocznej działania profilaktyczno- edukacyjne higienistki mogą zapobiec powstaniu większej ilości ubytków próchniczych niż lekarz dentysta może wyleczyć.

Naszą szkołe odwiedziło 82 uczniów.

08.04.2016 r. - dzień otwarty. Pani Dyrektor przedstawiła kandydatom historię szkoły, cele i zadania zawodów oraz zasady rekrutacji. Osoby zainteresowane mogły spróbować wykonać rzeźbę w mydle oraz zobaczyć jak prowadzone są zajęcia.

05.04.2016 r. - Dyrektor Szkoły Dorota Dargiewicz zakomunikowała przyszłemu patronowi naszej szkoły o wynikach glosowania. Oto jej relacja:

Wczorajszy dzień gdy wraz z panią Małgorzatą Grodner odwiedziłyśmy p. doktora. ... był dla mnie bardzo emocjonujący.
Pan dr Andrzej Krocin wyraził zgodę na nadanie szkole jego imienia. Było dużo emocji i wzruszeń...
To wielka chwila dla naszej szkoły, jej uczniów i absolwentów. Dla wszystkich którzy czują się z nami związani.


Pan dr Andrzej Krocin wyraził zgodę na nadanie szkole jego imienia.
To wielka chwila dla naszej szkoły, jej uczniów i absolwentów. Dla wszystkich którzy czują się z nami związani.

Oficjalne nadanie szkole imienia odbędzie sie 25.11.2016 r.

31.03.2016 r. - wybieramy patrona szkoły. Nasi kandydaci to: dr Stefan Grzybowski, dr Andrzej Krocin i pani Irena Sendlerowa. Wybory będą trwały dwa dni, żeby cała spoleczność szkolna mogła zagłosować.

30.03.2016 r. - kolejny sukces. W tym roku egzamin z kwalifikacji w zawodzie Technik dentystyczny sesja zima zdało 100 %.

Te sukcesy są możliwe dzięki doskonałej pracy naszej kadry pedagogicznej i wszystkich pracowników szkoły.

23.03.2016 r. - środa, to ostatni dzień, w którym szliśmy do szkoły przed świętami. Nie tylko w domach przygotowaliśmy się do Wielkanocy, ale również w szkole. W tym dniu uczniowie wraz z nauczycielami zorganizowali sobie ucztę z okazji Świąt Wielkanocnych. Oczywiście nie zabrakło także stołu wielkanocnego, na którym królowały baby wielkanocne, mazurki i jaja. Przedstawiciele klas złożyli pracownikom szkoły życzenia i symbolicznie podzielili się wielkanocnym jajkiem.

21.03.2016 r. - uczniowie I roku Techniki Dentystycznej przygotowała śliuczne pisanki, które zostana wręczone emerytom Domu Opieki oraz pracownikom Mazowieckiego Zarządu Nieruchomości, Urzędu Marszałkowskiego i Kuratorium Oświaty.

29.01.2016 r. - zakończenie III roku Techniki Dentystycznej. W tym wyjątkowym dniu otrzymało 32 uczniów świadectwo ukończenia Naszej Szkoły. Jest to radosny jak i również smutny dzień. Ciężko się rozstać z tak bardzo sympatycznymi uczniami. Absolwenci przygotowali cudowną niespodziankę. Każdy nauczyciel otrzymał filiżankę a w środku było ciastko z lukrową niespodzianką. Uroczystość zakończona była słodkim poczęstunkiem. Tort wykonany był przez naszą absolwentkę Agniewszkę Majewską. Świeżo upieczonym absolwentom życzymy sukcesów zadodowych.


Relacje z uroczystości.

14.01.2016 r. - 34 uczniów naszej szkoły przstapiło do egzaminu pisemnego potwierdzjacego kwalifikacje w zawodzie Technik Dentystyczny.  Teraz czekamy do marca na wyniki.

18.12.2015 r. - Wigilia w towarzystwie uczniów i nauczycieli to prawdziwa przyjemność i radosć oglądania tak zintegrowanego środowiska. Wspołne śpiewanie kolęd, czytanie wierszy i fragmentów Pisma Świętego.  Życzymy Wesołych Świąt i mamy nadziję,że za rok spotkamy sie w liczniejszym gronie.

Dwa razy w roku odwiedzamy Dom Opieki Społecznej na ul. Elekcyjnej. Radość osób starszych jest nie do opisania. warto o nich pamietać.

Szlachetna paczka - mamy nową przedświąteczną tradycję, cała szkoła brała udział w szlachetnej paczce.  Paczki pojechały do rodziny z Pragi Północ.

Dzieki Dyrektorowi Arturowi Kameckiemu Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS SPZOZ uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy z udziałem zespołu ratownictwa medyznego.
Dziękujemy bardzo za zorganizowanie oraz zaangażowanie w przeprowadzeniu bardzo interesujących zajeć oraz przybliżenia pracy ratowników medycznych.

Uczeniice z I roku Higienistki Stomatologicznej prowadziły szkolenie dla uczniów szkoły podstawowej z zakresu dbania jamy ustnej.

22.10.2015 r. - w naszej szkole odbył siie Jesienny dzień dla zdrowia. Uczennice I roku Higienistki Stomatologicznej przyrządziły przepyszne sałatki warzywne. Oczywiście nie zabrakło smakołyków na jesienną chandrę.

Sałatka jarzynowa, delikatnie posolona.
Smak znakomity ,bo ma skład rozmaity.
Warzywa zmieszane dobrze podoprawiane.
Bardzo bezpieczna i ma trochę jajeczka.
Zdrowa niesamowicie, wzbogaci w witaminy twoje życie

14.10.2015 r.- Dzień Edukacji Narodowej.
Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego przemówienia Pani Dyrektor, przedtawiła Nam krótką historie polskiego święta, zlożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia.
Po przemówieniu Pani Dyrektor wręczyła indeksy uczniom pierwszych klas a na koniec czekał Nas słodki poczęstunek.


Drodzy Nauczyciele!

W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie

właściwej drogi, życzymy dużo wytrwałości

sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu

Każdego Dnia!

1.09.2015r.- nasi uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2015/16. Całe grono Pedagogicznie oraz uczniowie zostali uroczyście powitani przez dyrektora szkoły – p. Dorotę Dargiewicz.

Na I rok Techniki Dentystycznej zostało przyjetych 42 osoby a na I rok Higienistki Stomatologicznej zostało przyjetych 40 osób.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego